Aukcje WOŚP 2022. Kup osiem gwiazdek od Trzaskowskiego i biżuterię od Olszewskiego. Niespodzianki z Warszawy!

2022-01-23 9:28
Finał WOŚP. Kup osiem gwiazdek i biżuterię od Trzaskowskiego
Autor: materiały prasowe Finał WOŚP. Kup osiem gwiazdek i biżuterię od Trzaskowskiego

Władze Warszawy jak co roku włączają się w finał 30. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wyszukują atrakcyjne gadżety, które oddają na licytacje. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski postanowił tym razem zagrać politycznie. Na aukcję wystawił obiekt najbardziej absurdalnego w ubiegłym roku politycznego ataku – plakat świąteczny ze słynnymi ośmioma gwiazdkami! Ile będzie wart? Inni urzędnicy z ekipy Trzaskowskiego też przygotowali niespodzianki!

Tegoroczny jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem: "Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci". Zebrane pieniądze pójdą na sprzęt do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Rokrocznie na oddziały okulistyczne w Polsce trafia kilkanaście tysięcy pacjentów. Orkiestra planuje kupić m.in.:  angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, mikroskopy, stoły operacyjne.Włodarze warszawskiego Ratusza jak co roku włączają się w działania Orkiestry. Prezydent Rafał Trzaskowski wymyślił coś specjalnego i kontrowersyjnego... W jego imieniu na aukcję trafił słynny miejski plakat świąteczny z autografem prezydenta. Na tym plakacie politycy Prawa i Sprawiedliwości dopatrzyli się obraźliwych ośmiu gwiazdek, które skojarzyły im się z hasłem "J***ć PiS". Dzięki tym kontrowersjom niewątpliwie wartość dzieła zaprojektowanego przez artystkę Aleksandrę Jasionowską, wzrosła. Ile uda się zarobi WOŚP? Czy plakat przebije tubę z kampanii prezydenckiej, która w ubiegłym roku poszła za 17,5 tys. zł? Trzaskowski dodatkowo przekazał Jurkowi Owsiakowi swoją jaskrawożółtą bluzę z autografem z Campusu Polska Przyszłości.

- Bluzy cieszyły się sporym zainteresowaniem. Zatem, jeśli nie byliście na Campusie, a chcielibyście mieć taką bluzę, a do tego być zawsze dobrze widoczni, zapraszamy do licytacji – zachęca Rafał Trzaskowski.

Zastępca prezydenta Warszawy Michał Olszewski poszedł tym razem w minimalizm. Wystawia na aukcję… miejską biżuterię. - To przypinki i spinki do mankietów w kształcie syrenki. Szykuję też indywidualną niespodziankę dla licytującego, w zależności od płci i wieku – zapowiada Michał Olszewski. Wiceprezydent Renata Kaznowska ma coś dla fanów sportu! - To oficjalna maskotka igrzysk olimpijskich w Tokio, którą dostałam od wicemistrzyni olimpijskiej wioślarki Agnieszki Kobus-Zawojskiej – mówi Renata Kaznowska, która w 2021 roku wystawiła na Finał WOŚP w Warszawie przepiękną suknię. Wiceprezydent Tomasz Bratek wystawił na aukcję obraz przedstawiający kamienice na warszawskiej Pradze.

Były już wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej wraz z partnerem podróżnikiem Michałem Cessanisem, postanowili również dołączyć do zbiórki na Wielką Orkiestrę i zapraszają na… ucztę kulinarną. - Zapraszamy na wielką azjatycką ucztę i podróżnicze opowieści z najdalszych zakątków świata. Podczas kolacji dla dwóch osób zaskoczymy Was smakami Tajlandii, Chin, Wietnamu i Indii. Wspólnie przyrządzimy nasze ulubione dania i przeniesiemy się do naszej ulubionej Azji! Będzie pysznie – zapowiadają wspólne gotowanie.

Do WOŚP jak co roku dołączają też miejskie spółki. Metro Warszawskie licytuje na przykład podróż najnowszym pociągiem wyprodukowanym przez Skodę.

Na apel Jurka Owsiaka odpowiedziała także Młodzieżowa Rada Bielan, która we współpracy z wiceburmistrzami Sylwią Lacek i Andrzejem Maliną, klubem sportowym AZS-AWF Warszawa oraz Polskim Związkiem Pływackim i Polskimi Związkiem Zapaśniczym przygotowała szereg licytacji od sportowców, w tym olimpijczyków!Na fanów sportu czekają m.in.:

⦁ Akcesoria pływackie od Otyli Jędrzejczak, mistrzyni olimpijskiej z Aten (2004 r.) ⦁ Krawat olimpijski z Atlanty (1996 r.) od judoki Pawła Nastuli⦁ Koszulka z autografami od olimpijskich zapaśników – Moniki Michalik, Tadeusza Michalika, Andrzeja Maliny, Andrzeja Suprona i Ryszarda Wolnego⦁ Koszulka od zapaśnika Romana Pacurkowskiego⦁ Koszulka od biegaczki Kristiny Cimanouskiej, w której lekkoatletka wystąpiła na konferencji prasowej po przylocie do Polski, opowiadając o wydarzeniach na Białorusi. Szczegóły licytacji na stronie Młodzieżowej Rady Bielan w mediach społecznościowych.

Miasto wystawia ponadto na licytację:

* rejs po Wiśle statkiem Inna Bajka – zwycięzca będzie mógł skompletować dziesięcioosobową załogę, a kapitan uraczy wszystkich opowieściami o Wiśle.

* Przejażdżkę po mieście najstarszym warszawskim tramwajem (z 1906 r.) wraz z grupą przyjaciół.

* Całodzienny spacer z miejskim dendrologiem, który podzieli się wiedzą o drzewach.

* Kolację w „restauracyjnym” tramwaju w towarzystwie trenera i kapitana koszykarskiej drużyny Legii Warszawa.

* Oryginalny miejski słupek parkingowy. Przejażdżkę w kabinie maszynisty SKM-ki.

* Warszawskie karty miejskie z wzorem Wielkiej Orkiestry.

Wszystkich aukcji należy szukać na allegro pod hasłem aukcje WOŚP.

Sonda
WOŚP 2022 - czy wesprzesz zbiórkę?
Najdroższe i najciekawsze aukcje dla WOŚP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE