Aldona Machnowska-Góra, Rafał Trzaskowski, Karolina Zdrodowska

i

Autor: Marcin Wziontek, Sebastian Wielechowski, Facebook Aldona Machnowska-Góra, Rafał Trzaskowski, Karolina Zdrodowska

Trzaskowski od nowa podzielił zadania w ratuszu. Przedstawił wiceprezydentki

2020-11-18 12:17

22 listopada miną dwa lata kadencji Rafała Trzaskowskiego i jego ekipy. Ta rocznica zbiegła się ze zmianami w jego najbliższym otoczeniu. Prezydent Warszawy powołał dziś nową wiceprezydent w miejsce odwołanego Pawła Rabieja. Przedstawił też nową dyrektorkę koordynatorkę.

- Nawet w tych trudnych czasach skupiamy się na realizacji naszych priorytetów. A do tego potrzebny jest dobry silny zespół - oświadczył Trzaskowski. Nową wiceprezydent została Aldona Machnowska-Góra (dotychczas pełnomocniczka d.s kultury) a koordynatorką na jej miejsce - Karolina Zdrodowska, dotychczas radna Ursynowa z Nowoczesnej. Zapowiadaliśmy już tę zmianę w "Super Expressie"

Trzaskowski podzielił też od nowa zadania miedzy swoich współpracowników - Renata Kaznowska wzięła na siebie politykę zdrowotną. Za ten heroizm chciałem pani prezydent podziękować - mówił prezydent Trzaskowski.

Karolina Zdrodowska będzie nadzorować Centrum Komunikacji Społecznej i biuro rozwoju gospodarczego czyli będzie odpowiadać za na kontakty z organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorcami. Machnowska -Góra za kulturę, pomoc społeczną i lokalówkę. Wiceprezydent Robert Soszyński dostał reprywatyzację. Tylko wiceprezydentowi Michałowi Olszewskiemu nie zmieniły się kompetencje. Za to Olszewski został formalnie pierwszym zastępcą prezydenta. To oznacza, ze rządzi miastem gdy Trzaskowski jest na urlopie.

Konferencja Rafała Trzaskowskiego

i

Autor: Facebook

Te roszady personalne we władzach miasta nastąpiły po tym, jak Paweł Rabiej został zwolniony, bo przebytej infekcji koronawirusem wyjechał podreperować zdrowie na Cypr. Trzaskowski urlopu nie zaakceptował - nie jest jasne czy w ogólne taki wniosek widział w systemie. Rabiej jednak wyjeżdżał przekonany, że ten urlop ma. - Stało się jak się stało. Decyzję rozumiem - mówił nam zdymisjonowany Paweł Rabiej. Formalnie jest znów na urlopie. Tym razem koniecznym do tego, by wygasł z nim stosunek pracy.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki