Biały armagedon

Wielka śnieżyca w Warszawie. Kiedy przestanie sypać? Zaskakująca prognoza

2022-12-16 12:09

Chociaż w kalendarzu mamy późną jesień, to zima za oknem nie odpuszcza. W Warszawie od połowy grudnia mamy śnieżną aurę. Pierwsza śnieżyca sparaliżowała stolicę. W piątek (16 grudnia) śnieg zaczął sypać na nowo. Czy sroga zima zostanie z nami na dłużej? Zapytaliśmy o to meteorologów. przy okazji wiemy już, czy czekają nas białe święta.

Wielka śnieżyca w Warszawie. Kiedy przestanie padać śnieg?

Wielka śnieżyca nad Warszawą paraliżuje miasto. Na ulicach tworzą się korki, bo warunki są od rana bardzo trudne. Gęsto sypie śnieg, który ogranicza widoczność, a na drogach jest ślisko. Taka śnieżna pogoda towarzyszy nam od niedzieli (11 grudnia). Dzień później, w poniedziałek, stołeczne drogi były całkiem zasypane, a po chodnikach z trudnością dało się przejść.

W piątek znów zrobiło się biało.Kiedy przestanie sypać śnieg? - Modele meteorologiczne pokazują, że w Warszawie cały dzień będzie sypał śnieg. Wszystko p[rzez to ,że od południa do Polski wchodzi niż, który przyniósł nam te opady. Już od około godz. 16 opady w Warszawie będą jednak malały – informuje w rozmowie z „Super Expressem” rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski. Synoptycy ostrzegają przy tym, że warunki na drogach będą przez cały dzień bardzo trudne.

Zapytaliśmy przy okazji, jak długo śnieg utrzyma się w Warszawie. - Według naszych prognoz już od poniedziałku (19 grudnia) do stolicy zawita odwilż. W święta również możemy spodziewać się dodatnich temperatur – tłumaczy Grzegorz Walijewski.

Nasi fotoreporterzy wyruszyli na stołeczne ulice. Zdjęcia z potężnej śnieżycy w Warszawie zobaczysz w poniższej galerii: 

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Nasi Partnerzy polecają