Wielki protest samorządowców w Warszawie. Pod Sejmem będą protestować przeciwko gigantycznym podwyżkom cen energii

i

Autor: Marek Kudelski / Super Express; Shutterstock Wielki protest samorządowców w Warszawie. Pod Sejmem będą protestować przeciwko gigantycznym podwyżkom cen energii

Będzie protest

Wielki protest samorządowców w Warszawie. Pod Sejmem będą protestować przeciwko gigantycznym podwyżkom cen energii

2022-10-06 16:41

"Pan premier chwali się, że spotkał się z samorządowcami. Szkoda, że zaprosił tylko przedstawicieli jednego, przychylnego władzy związku. Ale nic straconego - w piątek samorządowcy z całej Polski będą ok. 13.30 przed KPRM na #ProtestSamorządów" -zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. 7 października samorządowcy będą protestować przeciwko gigantycznym podwyżkom cen energii i kosztów życia.

Dekalog oszczędzania prądu w Warszawie

Nie tak dawno informowaliśmy, że stołeczny rausz przedstawił "dekalog" oszczędzania. Jest to 10 punktów, których przestrzeganie ma przynieść miastu oszczędności. Wśród nich znalazło się m.in. włączenie ogrzewania budynków dopiero, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 12 st. C, skrócenie włączania latarni ulicznych o 30 min i ograniczenie liczby urządzeń AGD.

Samorządy robią, co mogą, by walczyć z kryzysem i nie pozwolić na obniżenie jakości życia mieszkańców. Miarka się jednak przebrała, gdy wicepremier Jacek Sasin zaapelował do samorządów... o organizowanie węgla dla mieszkańców.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie przebierał w słowach. "Znowu samorząd ma zastąpić przegniłe służby państwa PiS. Jechać do portu, transportować, kupować i zająć się dystrybucją węgla. PiS-u nie obchodzi, że to właśnie ministerstwo pasywów partyjnych, którym zarządza Pan Premier, ma wszystkie instrumenty, żeby to zrobić. Co tam. Zamiast przyznać się do klęski, myśli sobie Pan premier, poszukamy kozła ofiarnego. A partyjna propaganda, oczywiście za pieniądze z naszych podatków, spróbuje zrobić Polakom wodę z mózgu. Oskarżymy samorządy" - napisał w mediach społecznościowych.

Samorządy mają dość, będzie protest pod Sejmem

W czwartek, 6 października samorządowcy ogłosili, że będą protestować. Wielka manifestacja odbędzie się w piątek, 7 października, o godz. 13:30 pod Sejmem. Następnie protestujący przemaszerują pod Kancelarię Premiera.

"Zaprotestujmy wspólnie przeciwko nieuzasadnionym, gigantycznym podwyżkom cen energii i kosztom życia! Spotkajmy się wszyscy w Warszawie 7 października, piątek, pod Sejmem RP! W obronie mieszkańców rozpoczniemy protest „Tylko Ciemność”!" - piszą organizatorzy.

"Rząd już kilkakrotnie pozbawił wspólnoty lokalne wypracowanego przez miasta i gminy dochodu z PIT, ograniczył subwencję oświatową i obciąża coraz większą częścią kosztów finansowania oświaty samorząd. Teraz stawia samorządy w sytuacji bez wyjścia – musimy anulować przetargi, w których spółki skarbu Państwa proponują nam rachunki za prąd do 700% wyższe niż w roku ubiegłym. Nieodpowiedzialna polityka monetarna i gospodarcza rządu oraz 16% inflacja bezpośrednio uderza w mieszkańców małych ojczyzn. Zamiast łagodzić negatywne skutki inflacji, rząd podnosi ceny energii wspólnotom lokalnym" - dodają samorządowcy.

"Wspólnie wystąpmy w obronie naszych mieszkańców, nie pozwólmy na obniżenie jakości życia mieszkańców. Tylko razem możemy powstrzymać gigantyczne podwyżki cen energii.Nie pozwólmy by nam i naszym mieszkańcom pozostała „Tylko Ciemność”" - piszą o opisie piątkowego wydarzenia, zachęcając do udziału w manifestacji.

Sonda
Popierasz protest samorządowców?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają