Znamy nazwę

Wiemy jak może nazywać się kładka nad Wisłą w Warszawie! Będzie bojkot radnych?

2022-11-29 20:13

Budowa kładki pieszo-rowerowej nad Wisłą idzie pełną parą. Do zakończenia prac jednak jeszcze daleko, ale radni postanowili już wybrać dla nowego obiektu nazwę. Znamy już wyniki trwający od 1 do 15 września konkursu. Jurorzy apelowali o podawanie zwyczajnych i prostych nazw. Pomysł, który zebrał najwięcej głosów może zaskakiwać. Pojawiają się nawet głosy, że radni mogą go nie zaakceptować.

Kładka nad Wisłą. Warszawiacy wybrali nazwę, radnym się to nie podoba

Kładka, która połączy Śródmieście z Pragą-Północ od początku budzi wiele kontrowersji. Przeciwnicy dowodzili, że to nie czas na wydawanie 230 milionów złotych z budżetu miasta tylko po to, by dogodzić rowerzystom. Z kolei zwolennicy budowy "kładki Trzaskowskiego" są z kolei przekonani, że z kładki będą korzystały tłumy. Czas pokaże, kto miał rację.

Teraz jednak wyłania się kolejny możliwy konflikt. I chodzi w nim o nazwę nowego mostku. Miasto wyłoniło ją w konkursie. Najwięcej głosów otrzymała „Agrafka”. Pomysł przypadł do gustu warszawiakom, jako coś, co zepnie obie strony Wisły. Pytanie tylko, czy ten sam entuzjazm będą podzielali radni? To oni mają ostateczny głos w tej sprawie. Ich decyzję poznamy na sesji Rady Miasta. Jak donosi TVN Warszawa, stołecznym politykom nie podoba się jednak, że konkurs odbył się bez ich udziału.

Sonda
Czekasz aż powstanie kładka pieszo-rowerowa w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają