Trzaskowski zbuduje kładkę w centrum Warszawy

i

Autor: archiwum se.pl Trzaskowski zbuduje kładkę w centrum Warszawy

Pięciu chętnych na budowę "Kładki Trzaskowskiego". Urzędnicy poznali ceny

2021-07-26 18:29

Między 90 a blisko 230 milionów złotych oscylują kwoty, które zaproponowało pięć firm, chętnych do budowy tzw. „Kładki Trzaskowskiego”. Prezydent Warszawy planuje wybudować nad Wisłą most pieszo-rowerowy, który połączy Śródmieście z Pragą-Północ. Urzędnicy z warszawskiego ratusza właśnie otworzyli oferty z przetargu.

Oferty na budowę kładki nad Wisłą złożyło pięć podmiotów. Najdroższa okazała się oferta firmy Gulermak - blisko 230 milionów złotych. Najniższą cenę zaproponowała Intop Warszawa - blisko 90 milionów złotych. - Most pieszo-rowerowy przez Wisłę coraz bliżej. Właśnie otworzyliśmy oferty. Jest ich 5, a 4 z nich mieszczą się w kosztorysie. Teraz czas na ocenę ofert i wybór najkorzystniejszej z nich. Działamy - stwierdził prezydent Rafał Trzaskowski. Urzędnicy już rozpoczęli analizę dokumentów. Wyłoniony wykonawca będzie miał 118 tygodni na realizację zadania, co oznacza, że piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z mostu najpóźniej w 2024 roku.

Przeprawa ma połączyć brzegi Wisły na wysokości ul. Karowej i Okrzei. Ma to być ciąg łączący ul. Ząbkowską z Powiślem i Krakowskim Przedmieściem. Kładka złączy również ciągi rowerowe zlokalizowane w obu dzielnicach.

Konstrukcja będzie miała 452 metry i ma być wygięta na kształt błyskawicy. Nad nurtem rzeki będzie osiągać 16,3 metra szerokości. Piesi spacerem mają pokonać przeprawę w 6 minut, a rowerzyści przejechać nią w 2 minuty.

Na moście nie będzie podziału na strefy pieszą i rowerową. Znajdą się tam dwie strefy wypoczynkowe z drewnianymi siedziskami. Oświetlenie zapewnią źródła umieszczone w balustradach. Cały most zostanie objęty monitoringiem.

Morze kwiatów zalało grób tragicznie zmarłego kierowcy ciężarówki
Nasi Partnerzy polecają