Pięciu chętnych na budowę "Kładki Trzaskowskiego". Urzędnicy poznali ceny

2021-07-26 18:29
Trzaskowski zbuduje kładkę w centrum Warszawy
Autor: archiwum se.pl Trzaskowski zbuduje kładkę w centrum Warszawy

Między 90 a blisko 230 milionów złotych oscylują kwoty, które zaproponowało pięć firm, chętnych do budowy tzw. „Kładki Trzaskowskiego”. Prezydent Warszawy planuje wybudować nad Wisłą most pieszo-rowerowy, który połączy Śródmieście z Pragą-Północ. Urzędnicy z warszawskiego ratusza właśnie otworzyli oferty z przetargu.

Oferty na budowę kładki nad Wisłą złożyło pięć podmiotów. Najdroższa okazała się oferta firmy Gulermak - blisko 230 milionów złotych. Najniższą cenę zaproponowała Intop Warszawa - blisko 90 milionów złotych. - Most pieszo-rowerowy przez Wisłę coraz bliżej. Właśnie otworzyliśmy oferty. Jest ich 5, a 4 z nich mieszczą się w kosztorysie. Teraz czas na ocenę ofert i wybór najkorzystniejszej z nich. Działamy - stwierdził prezydent Rafał Trzaskowski. Urzędnicy już rozpoczęli analizę dokumentów. Wyłoniony wykonawca będzie miał 118 tygodni na realizację zadania, co oznacza, że piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z mostu najpóźniej w 2024 roku.

Przeprawa ma połączyć brzegi Wisły na wysokości ul. Karowej i Okrzei. Ma to być ciąg łączący ul. Ząbkowską z Powiślem i Krakowskim Przedmieściem. Kładka złączy również ciągi rowerowe zlokalizowane w obu dzielnicach.

Konstrukcja będzie miała 452 metry i ma być wygięta na kształt błyskawicy. Nad nurtem rzeki będzie osiągać 16,3 metra szerokości. Piesi spacerem mają pokonać przeprawę w 6 minut, a rowerzyści przejechać nią w 2 minuty.

Na moście nie będzie podziału na strefy pieszą i rowerową. Znajdą się tam dwie strefy wypoczynkowe z drewnianymi siedziskami. Oświetlenie zapewnią źródła umieszczone w balustradach. Cały most zostanie objęty monitoringiem.

Morze kwiatów zalało grób tragicznie zmarłego kierowcy ciężarówki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE