WKD wprowadza zakaz. Pociągiem nie przewieziesz już roweru!

i

Autor: Shutterstock (2)

Ważna informacja

WKD wprowadza zakaz. Pociągiem nie przewieziesz już roweru!

2024-02-21 22:54

To fatalna wiadomość dla rowerzystów, którzy wybierając się w dalszą podróż korzystają z usług Warszawskiej Kolei Dojazdowej. WKD poinformowała, że od piątku, 1 marca, aż do odwołania obowiązywał będzie zakaz przewożenia rowerów! Na szczęście nie codziennie i nie przez całą dobę. Szczegóły w artykule poniżej.

Pociągiem WKD nie przewieziesz roweru

Powodem wprowadzenia zakazu przewozów roweru mają być prace remontowe prowadzone na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Od 1 marca aż do odwołania rowerzyści nie będą mogli przewozić swoich jednośladów pociągami WKD w dni robocze w godzinach szczytu. Informację tę przewoźnik przekazał w poniedziałek, 19 listopada, w oficjalnym komunikacie.

"Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, iż od dnia 1 marca 2024 roku do odwołania, tj. na czas prowadzonych prac remontowych na linii WKD obowiązuje zakaz możliwości przewozu rowerów w pociągach WKD w dni robocze w godzinach szczytu przewozowego, tj. w godzinach 06:00 – 08:00 oraz 15:00 – 18:00" - czytamy na stronie WKD.

"W związku z powyższym podróżny każdorazowo przed zakupem biletu na przewóz roweru będzie informowany o wprowadzonym ograniczeniu w zależności od możliwości technicznych kanałów sprzedaży (np. wypis, stempel, komunikat)" - zapewnił przewoźnik.

Jak dodała WKD, ograniczenie dotyczące przewozu rowerów nie będzie obowiązywało w weekendy oraz święta.

Sonda
Podróżujesz pociągami?

Pamiętasz kto to powiedział? Słynne cytaty znanych ludzi [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Kto wypowiedział te słowa? "Jeśli coś jest niemożliwe do wykonania, dajcie to zrobić Polakom"

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki