Właścicielka zostawiła Gapcia na pewną śmierć. Teraz psiak ma szanse na powrót do zdrowia

2021-02-08 18:00 Alicja Guz
Właścicielka zostawiła Gapcia na pewną śmierć. Teraz psiak ma szanse na powrót do zdrowia
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Znieczulica ludzka nie ma granic. Gapcio, który zaufał człowiekowi, został bestialsko przez niego potraktowany i skazany na śmierć w męczarniach. Jego los odmienił się wraz z interwencją Warszawskiego Inspektoratu OTOZ Animals. Teraz potrzebne są pieniądze, by uratować zdrowie wyniszczonego psiaka.

Gapcio - obraz nędzy i rozpaczy

Zostawiony sam sobie, cierpiący, o krok od zamarznięcia w dziurawej budzie. Działacze Warszawskiego Inspektoratu OTOZ Animals zastali podczas interwencji prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy. Za zewnątrz było wówczas -14 stopni Celsjusza! - Pies w typie yorka mieszkał w nieocieplonej, dziurawej budzie. Brak wody, jedzenia - na co dzień karmiony był resztkami i najgorszej jakości karmą. Jeden, wielki kołtun - tak można było go określić. Kiedy wyszedł z budy, zaczął gryźć łapy - najprawdopodniej z bólu. Nie mógł przestać.. Szczekał i gryzł... Temperatura na dworze wynosiła -14 st. - opisywał w mediach społecznościowych Warszawski Inspektorat OTOZ Animals.

Właścicielka Gapcia nie była zainteresowana jego dalszym losem, a ni tym jaką krzywdę wyrządziła zwierzęciu. - Nie miała sobie nic do zarzucenia. Namawiała nas do zabrania psa, wręcz kazała - informował OTOZ Animals. Jak się okazało, pies nigdy nie był u weterynarza. Był zapchlony i bardzo brudny. Właścicielka nie wiedziała nawet, że jej pies ma zaćmę!

Gapcio ma szansę na zdrowie!

Warszawski Inspektorat OTOZ Animals prowadzi zbiórkę pieniędzy na operację i dalsze leczenie Gapcia. - Gapcio jest już po konsultacji u okulisty w sprawie przeprowadzenia zabiegu usunięcia zaćmy. (…) Na całe szczęście, został zakwalifikowany do operacji zaćmy z wszczepieniem sztucznych soczewek na jedno i drugie oko! - informują organizatorzy na stronie zbiórki.

Cena zabiegu jest jednak wysoka. Koszt pojedynczego oka to 2900 zł. Z kolei cały zabieg będzie kosztować 6500 zł. Wliczona jest tu cena operacji obu oczu wraz z soczewkami. Gapcio wie już, jak zły potrafi być człowiek. Pora pokazać mu, że są świecie też dobrzy ludzie.

Zbiórka prowadzona jest na stronie ratujemyzwierzaki.pl.

Zamieć śnieżna paraliżuje Warszawę
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE