Warszawa: Zamieszki przy Stadionie Narodowym (ZDJECIA + VIEDO!)

2010-05-24 12:22

Wściekły tłum chciał zlinczować policjantów! Po tym, jak mundurowi użyli broni przeciwko Nigeryjczykowi na bazarze przy byłym Stadionem Dziesięciolecia, poleciały na nich kamienie i butelki. Omal nie zostali ukamienowani! Sytuację opanowały dopiero uzbrojone po zęby oddziały do tłumienia zamieszek.

32 osoby zatrzymane, ranni policjanci i 4 zdemolowane radiowozy. To efekt wczorajszych zamieszek na bazarze przy Dworcu PKS Stadion. Po tym, jak policjant z wydziału kryminalnego zastrzelił agresywnego handlarza, na funkcjonariuszy ruszył wściekły tłum. Posypały się butelki i kamienie.

Wtedy zagrożeni policjanci wezwali posiłki. Po kilkunastu minutach całą okolicę otoczył kordon mundurowych uzbrojonych w tarcze, hełmy i długie pałki do tłumienia zamieszek. Mieli też przygotowane pojemniki z gazem łzawiącym. W ich stronę również poleciały kamienie brukowe i butelki.

Mimo to policjanci szybko wyłapali handlarzy, ale też najbardziej agresywne osoby. Najpierw otoczyli ich i posadzili pod drzewem, a potem przeprowadzili do budynku Dworca PKS Stadion. Cały czas sytuację nadzorowały z powietrza 2 śmigłowce.

Mundurowi zatrzymali w sumie 32 osoby, w większości czarnoskórych handlarzy z okolic stadionu. Dopiero wtedy udało się opanować sytuację.

Teraz policjanci dokładnie sprawdzają wszystkich zatrzymanych mężczyzn. Również to, czy przebywają oni w Polsce legalnie. Jeśli się okaże, że nie, to handlarzy czeka deportacja do ich krajów.

Nasi Partnerzy polecają