Wola: Pod blokiem wyciągnął nóż i zadał kilka ciosów

2018-02-21 11:53
Zatrzymanie Rosjanina-nożownika
Autor: materiały prasowe policji Zatrzymanie Rosjanina-nożownika

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zadanie kilku ciosów nożem i spowodowanie u pokrzywdzonego ciężkiego uszkodzenia ciała. Dramat rozegrał się w pobliżu jednego z bloków. Funkcjonariusze wytypowali lokal, w którym próbował ukryć się 28-letni Rosjanin. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut i został aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli zostali powiadomieni, że w pobliżu bloku  przy ulicy Staszica doszło do awantury między dwoma mężczyznami. Sprawca wyjął nóż i zadał nim kilka ciosów pokrzywdzonemu, po czym uciekł. Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała do szpitala ofiarę ataku.

Załogi policyjne rozpoczęły przeszukiwanie terenu. Funkcjonariusze wytypowali klatkę schodową oraz mieszkanie, do którego wbiegł poszukiwany mężczyzna. W lokalu był 28-letni Rosjanin, którego wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawcy.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy przy ul. Żytniej. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zgromadzili materiał dowodowy i przekazali podejrzanego w ręce prokuratora. 28-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała.

Decyzją sądu Rosjanin został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TEŻ: Próbował zabić żonę przed rozprawą rozwodową

CZYTAJ TEŻ: Pijani Ukraińcy pobili Polaków na Krakowskim Przedmieściu [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE