Wpadł "chemik" i fabryka narkotyków: blisko 50 kg towaru, ponad pół mln zł w gotówce! GALERIA, WIDEO]

2019-12-07 14:37 PRA
Wpadł chemik i fabryka narkotyków
Autor: KSP Wpadł "chemik" i fabryka narkotyków

600 tys. w gotówce, blisko 20 kg gotowych do sprzedaży narkotyków i drugie tyle jeszcze nie oczyszczonych, profesjonalna aparatura chemiczna do ich produkcji, kilka sztuk broni palnej - to była prawdziwa fabryka narkotyków! Doskonale zorganizowana i zamaskowana przez doświadczonego "chemika" z grupy przestępczej.

To była doskonale zorganizowana i przygotowana akcja warszawskich policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową oraz funkcjonariuszy z radomskiego wydziału antynarkotykowego. 53-letniego mieszkańca powiatu białobrzeskiego i 45-letniego mieszkańca Warszawy zatrzymano na Mokotowie podczas przekazywania sobie pakietów z brunatną substancją. Było to ponad 15 kg psychotropu 4 CMC (klefedronu).

Kto zlecił ZABÓJSTWO Kikira? Zagadka wciąż nierozwiązana!

Mała linia produkcyjna

W wynajmowanym przez 45-latka garażu znaleziono urządzenia do wytwarzania narkotyków (m.in. chłodnicę kulową, szklaną kolbę i czasze grzewcze) oraz pojemnik z płynem. A w jego mieszkaniu - 60 tys. zł i 300 Euro w gotówce oraz 13 000 papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

NAPAD w Ursusie! Bandyci ukradli sporą kwotę!

Profesjonalna fabryka

Natomiast w domku jednorodzinnym drugiego z mężczyzn odkryto doskonale zakamuflowane pomieszczenie, w którym znajdowała się profesjonalna linia do produkcji substancji psychotropowych. Na miejscu znaleziono kilkanaście litrów mieszaniny reakcyjnej, kilkadziesiąt kilogramów odpadów poreakcyjnych, blisko 2 kg gotowego 4 CMC (klefedronu), 10 litrów nieodwirowanego produktu końcowego oraz kilkadziesiąt litrów odczynników chemicznych.

17-letnia Wiktoria UCIEKŁA z ojcem koleżanki?

Podczas przeszukania posesji policjanci znaleźli także kilka jednostek broni i dwie kusze. Natomiast w stajni ukryta była paczka zawierająca prawie 500 tys. zł! Jeśli dodać wartość zatrzymanych narkotyków szacowaną na 850 tys. zł, to łącznie otrzymamy niebagatelną kwotę blisko 1.4 mln zł! Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa jest rozwojowa.