Wpadli do rzeki. Poszukiwania zaginionych trwają od kilku dni. Bez rezultatów

2022-05-26 19:19
Dwaj mężczyźni i chłopczyk dopłynęli do wyspy, 40-latek zniknął pod wodą! Wielka akcja poszukiwawcza na Wiśle pod Sochaczewem [AKTUALIZACJA]
Autor: @PolicjaMazowsze/Twitter.com 40-latek zniknął w wodach Wisły pod Sochaczewem, po tym jak łódka, którą płynął razem z 3 innymi osobami, została zalana. Trwa akcja poszukiwawcza

Nadal nie udało się odnaleźć zarówno 47-letniego kajakarza, który zaginął na Bugu w pow. węgrowskim, jak i 40-latka, który wypadł z łódki do Wisły w pow. sochaczewskim. Do obydwu zdarzeń doszło w sobotę, 21 maja, przy złej pogodzie – wiał silny wiatr i woda w rzekach była wzburzona.

47-latek wypadł z kajaku

Do pierwszej tragedii doszło na Bugu w okolicach Szumina w pow. Węgrowskim. Przewrócił się tam kajak, w którym były dwie osoby. 10-letniemu chłopcu płynącemu wraz z 47-letnim wujkiem udało się wydostać na brzeg i powiadomić o wypadku. Mężczyzna zaś zaginął w otchłani wody. W trwających kilka dni poszukiwaniach wzięło udział 11 zastępów PSP i strażacy z miejscowej OSP oraz grupa specjalistyczna wodno-nurkowa Państwowej Straży Pożarnej.

Sonarem została przeszukana rzeka na długości około 4 km. Niestety bez rezultatów – poinformował Polską Agencję Prasową w czwartek zastępca komendanta powiatowego PSP w Węgrowie st. bryg. Dariusz Maciąg.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Małpie harce w warszawskim ZOO. Lucy, Lizy i Mandy świętowały urodziny w Krainie Czarów

Zaginiony 40-latek

Podobna sytuacja jest także w gminie Brochów w pow. sochaczewskim. Od soboty w tamtej okolicy prowadzone są poszukiwania 40-latka, który zaginął w Wiśle.

Zalana wodą łódka z trzema mężczyznami w wieku 60, 40 i 35 lat i 8-letnim chłopcem zaczęła tonąć. Trzem osobom udało się dopłynąć do małej wysepki na rzece, a 40-letni mężczyzna zniknął po wodą. Wzywających pomocy zauważyła przypadkowa osoba i wezwała służby ratownicze. Strażacy łodziami przetransportowali ich na brzeg rzeki. Chłopiec ze względu na wychłodzenie organizmu trafił do szpitala.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tomek zginął na rowerze przez pijanego wariata. „Boże, ześlij pocieszenie dla całej rodziny”

Strażacy szukali 40-latka w rzece, a kilkudziesięciu policjantów patrolowało brzeg Wisły. – W akcji wzięła udział m.in. specjalna grupa nurków z sonarem, użyto policyjnej łodzi i śmigłowca – powiedziała PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej policji w Sochaczewie mł. asp. Agnieszka Dzik.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wynieśli z płomieni ciężko rannego 56-latka! W mieszkaniu w Glinojecku wybuchł ogromny pożar [ZDJĘCIA]

Służby zwracają uwagę na to, że do obydwu zdarzeń doszło przy złej pogodzie. – Wiał silny wiatr, były duże fale, w takiej sytuacji wyprawy kajakiem czy łódką są ryzykowne – zauważyła asp. Dzik.

Galeria poniżej: Makabra o świcie. Z Wisły wyłowiono zwłoki kobiety

Strażacy wyciągnęli śmigłowiec, który runął do Wisły
Sonda
Umiesz pływać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE