Wróci szpital na Stadionie Narodowym?! Jasna deklaracja ministra Kraski

2021-10-28 14:14
Wróci szpital na Stadionie Narodowym?! Jasna deklaracja ministra Kraski
Autor: Tomasz Radzik / Super Express Wróci szpital na Stadionie Narodowym?! Jasna deklaracja ministra Kraski

Koronawirus 28.10.2021. Wracają szpitale tymczasowe na Mazowszu! W związku z coraz gorszą sytuacją epidemiczną Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało powrót tymczasowych szpitali. - Placówka na warszawskim Okęciu ruszy w najbliższych dniach, myślę, że to będzie pierwszy-drugi dzień listopada - poinformował wiceszef Ministerstwa Zdrowia Waldemar Kraska. Czy w związku z rozwojem epidemii wróci też Szpital Narodowy?

Koronawirus 28.10.2021 Wracają szpitale tymczasowe

Sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska, pytany podczas czwartkowej konferencji prasowej, kiedy zacznie funkcjonować szpital tymczasowy przeznaczony dla pacjentów z COIVD-19 na warszawskim Okęciu, ocenił, że będzie to "pierwszy-drugi dzień listopada". Podkreślił, że "wszystko jest gotowe" do uruchomienia szpitala i przyjęcia pierwszych pacjentów.

- W tej chwili nie ma takiej potrzeby, żeby on był już uruchomiony, jeżeli będzie taka potrzeba, to przyspieszymy - zaznaczył wiceszef MZ.

Koronawirus 28.10.2021 Wróci szpital na Stadionie Narodowym?

Waldemar Kraska pytany, czy planowane jest ponowne otwarcie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie, Kraska powiedział, że "jeżeli będzie taka potrzeba". - Mam nadzieję, że nie - na Mazowszu także otwieramy oddziały w szpitalach stacjonarnych - dodał.

Kraska ocenił także, że pacjenci z COVID-19 trafiają do szpitali w coraz gorszym stanie. - To jest troszeczkę inne fala, niż poprzednie, ponieważ w poprzedniej fali ten okres od wystąpienia objawów, do trafienia pacjenta do szpitala, to było około dwóch tygodni. Teraz jest to 3-4 dni, nawet czasem krócej - zauważył. Zaapelował, żeby w przypadku gorszego samopoczucia i objawów przeziębienia wykonać test na zarażenie SARS-Cov2. - Tutaj czas gra wielką rolę - dodał.

Tymczasowy szpital na Okęciu ma pomieścić 170 pacjentów; zaopatrzony jest także w 31 stanowisk respiratorowych. Jak informował we wtorek Kraska, dodatkowe łóżka dla pacjentów zarażonych koronawirusem powstaną także w warszawskim szpitalu zakaźnym.

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa

28.10.2021: Koronawirus woj. mazowieckie. Ile jest nowych zakażeń i zgonów?

Ile jest nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie mazowieckim? Ile osób otrzymało pozytywny wynik testu na COVID-19, oraz ilu pacjentów w ciągu ostatniej doby zmarło?

W ciągu ostatniej doby w województwie mazowieckim potwierdzono 1673 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. 16 osób zmarło. 9 z nich miało oprócz COVID-19 również choroby współistniejące.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE