Szokujące nagranie z Warszawy. Kierowca zahamował w ostatniej chwili

i

Autor: Twitter / @BandytaZKamerka Szokujące nagranie z Warszawy. Kierowca zahamował w ostatniej chwili

O włos od tragedii!

Wstrząsające nagranie z Warszawy. Wyprzedzał przed przejściem dla pieszych. Na pasy weszła kobieta z dzieckiem

2022-09-26 17:02

Mrożąca krew żyłach sytuacja na Białołęce w Warszawie. Auto osobowe wyprzedzało ciężarówkę stojącą przed przejściem dla pieszych, przez które przechodziła kobieta z dzieckiem! Kierowca osobówki zahamował w ostatniej chwili. Było o włos od tragedii. Nagranie, na którym uwieczniono niebezpieczną sytuację, pojawiło się w mediach społecznościowych.

O włos od tragedii na Białołęce

Nagranie z niebezpiecznej sytuacji w Warszawie zamieścił na Twitterze użytkownik znany jako "bandyta z kamerką". Regularnie publikuje on nagrania, w których główną rolę odgrywają kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego. W niedzielę, 25 września, na jego profilu w mediach społecznościowych pojawiło się kolejne wideo, tym razem ilustrujące niebezpieczną sytuację na Białołęce.

Nie przegap: Ciągnik wlókł za sobą 31-latkę! Przerażający wypadek pod Mławą

Jak przekazał "bandyta z kamerką", sytuacja miała miejsce w piątek, 23 września, o godz. 15:15 na ul. Ostródzkiej. Na nagraniu widać cysternę, która zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych. Jadący tuż za nią samochód osobowy, ani myśli zrobić to samo. Zamiast tego zjeżdża na przeciwległy pas, próbując wyprzedzić swoją przeszkodę.

Piesi ledwo uszli z życiem!

Te manewr mógł kosztować ludzkie życie. Nagle zza ciężarówki wychodzi bowiem kobiet z dzieckiem! Piesi zgodnie z prawem wykorzystują sytuację, że cysterna ustępuje im pierwszeństwa na przejściu, nie spodziewając się zagrożenia ze strony jadącego za cysterną kierowcy.

Zobacz też: Tajemnicza śmierć rowerzysty pod Legionowem. Przewrócił się na ścieżce rowerowej i umarł!

Osobówka zahamowała w ostatniej chwili! Niewiele brakowało, by doszło do tragedii. Kiedy piesi znajdują się już bezpiecznie po drugiej stronie ulicy, kierowca samochodu osobowego po prostu odjeżdża.

To nie pierwsza niebezpieczna sytuacja a przejściu dla pieszych w Warszawie. 8 września przed przejściem dla pieszych na ul. Mickiewicza na Żoliborzu zatrzymał się miejski autobus, aby przepuścić dziewczynkę na hulajnodze. Gdy dziecko było już na pasach, miejskiego kolosa z dużą prędkością minął osobowy seat. Dziewczynka zatrzymała się w ostatniej chwili. Nagranie tej niebezpiecznej sytuacji „bandyta z kamerką” udostępnił na swoim kanale na YouTube.

Sonda
Czy piesi mogą czuć się bezpiecznie na ulicach Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają