Targówek

Warszawa. Miał do odsiadki 2 lata, teraz grozi mu nawet 10. Igor S. próbował rozjechać policjantów. Usłyszał zarzut

2022-09-26 11:19

Igor S. poszukiwany listem gończym za oszustwa zamiast zasądzonych 2 lat za kratkami może spędzić ich nawet 10. To pokłosie akcji, która wydarzyła się pod koniec tygodnia na Targówku. 32-latek podczas próby zatrzymania próbował rozjechać policjantów! Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut i trafił do aresztu śledczego.

Igor S. próbował rozjechać policjantów

Wracamy do historii Igora S. i sytuacji, która wydarzyła się w czwartek, 22 września. Około godz. 21 policjanci z Targówka podjęli próbę zatrzymania 32-latka, za którym Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wydał list gończy. Mężczyzna miał do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności za oszustwa.

Nie przegap: Policjanci z Warszawy pomogli przewieźć serce na lotnisko! Pędzili na sygnale, liczyły się sekundy

Gdy Igor S. zorientował się, co się dzieje, był w samochodzie. Dodał gazu i ruszył w kierunku mundurowych! - Ścigany w trakcie ucieczki próbował rozjechać policjantów. Jeden z mundurowych oddał cztery strzały w kierunku pojazdu. Szybko odnaleziono porzucone przez 32-latka auto z przestrzelinami. Jego oględzinami zajęli się policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej - przekazała kom. Paulina Onyszko z policji na Targówku.

Igor S. zatrzymany. Usłyszał zarzut

Odnalezienie uciekiniera i jego zatrzymanie było głównym celem działań mundurowych. Do poszukiwań wezwano dużą liczbę funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. W końcu udało się. Następnego dnia (23 września) przed godziną 22 kryminalni namierzyli poszukiwanego w jednym z mieszkań w Śródmieściu. - Tam też go zatrzymali. 32-latek noc spędził w policyjnym areszcie przy ulicy Jagiellońskiej - podała kom. Onyszko.

Zobacz też: Warszawa. Policjant drogówki huknął motocyklem w samochód osobowy. Ranny funkcjonariusz trafił do szpitala

Dzień po zatrzymaniu policjanci doprowadzili 32-latka na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która nadzoruje czynności w tej sprawie. Tam Igor S. usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów. To przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Igor S. zatrzymany. Próbował rozjechać policjantów!
Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają