Policjanci z Warszawy pomogli przewieźć serce na lotnisko! Pędzili na sygnale, liczyły się sekundy

i

Autor: Wikimedia Commons/Jakub Hałun Zdjęcie ilustracyjne; Attribution-ShareAlike 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0); https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Błyskawiczna akcja

Policjanci z Warszawy pomogli przewieźć serce na lotnisko! Pędzili na sygnale, liczyły się sekundy

2022-09-26 9:48

Policjanci z Włoch dostali niecodzienne wezwanie. Medycy z Wrocławia poprosili o pilną pomoc. Okazało się, że wiozą serce do przeszczepu! Organ musiał czym prędzej trafić na lotnisko, gdzie czekał wojskowy samolot. Liczyła się każda sekund, bo na organ czekał pilnie potrzebujący go pacjent we Wrocławiu. Policjanci na sygnale ruszyli z pomocą.

Z sercem na pokładzie

Piękne słoneczne wrześniowe popołudnie mijało mł. asp. Grzegorzowi Nykielowi i mł. asp. Dariuszowi Krakowiakowi spokojnie. Nagle dostali pilne wezwanie. - Zostali wezwani do asysty dla zespołu medycznego. Dołączył do nich również dzielnicowy st. sierż. Kamil Żądło. Pod szpitalem oczekiwał kierowca karetki. Poprosił naszych policjantów o pomoc w bezpiecznym i szybkim dojechaniu na warszawskie lotnisko, gdzie czekał na nich samolot. Po kilkunastu minutach oczekiwania na zespół transplantacyjny konwój ruszył – opisuje dynamiczną sytuację sierż szt. Jakub Pacyniak z policji.

Nie przegap: Białorusini "wybiegali" gigantyczny herb! Niezwykła akcja w Warszawie

Policjanci eskortowali karetkę ulicami Warszawy. Specjalny samolot czekał już na płycie wojskowego lotniska na Okęciu. Po kilkunastu minutach samolot był już w powietrzu. - Dzięki współpracy służb udało się pomóc kolejnej osobie. Na dzień dzisiejszy pacjent po przeszczepie czuje się dobrze - mówi sierż szt. Pacyniak. I dodaje: Przypominamy, aby umożliwiać przejazd pojazdom uprzywilejowanym. Dla służb niosących pomoc każda sekunda jest na wagę złota.

Warszawa. Podniebna sztafeta z sercem

To nie jedyny przypadek, gdy policjanci uratowali komuś w ten sposób życie. W czerwcu policyjny Black Hawk przewiózł innemu pacjentowi serce do transplantacji. Więcej o niezwykłej akcji przeczytasz TUTAJ.

Sonda
Czy powinno być więcej śmigłowców LPR?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki