Wykorzystali pandemię koronawirusa, by wyłudzić pieniądze. Zgarnęli ponad 7 milionów złotych

i

Autor: PIXABAY.COM Wykorzystali pandemię koronawirusa, by wyłudzić pieniądze. Zgarnęli ponad 7 milionów złotych

ZATRZYMANO PIĘĆ OSÓB

Wykorzystali pandemię koronawirusa, by wyłudzić pieniądze. Zgarnęli ponad 7 milionów złotych

2022-11-28 8:15

Centralne Biuro Antykorupcyjne i funkcjonariusze policji zatrzymali pięć osób, które miały wyłudzić pieniądze z tarczy antykryzysowej COVID-19. Podejrzani kupili 30 firm i fałszując dokumentację uzyskali niezależne dotacje z rządowych tarcz antykryzysowych. Według wstępnych ustaleń, zatrzymani zagarnęli ponad 7 milionów złotych!

Warszawa. Wyłudzenie dotacji z tarczy antykryzysowej COVID-19

Zatrzymań dokonali w ostatnich dniach funkcjonariusze agencji z gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wraz z mundurowymi z komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy. Podejrzanych zgarnięto z Warszawy oraz gminy Serock.

Delegatura CBA w Gdańsku prowadzi wspólnie z Komendą Wojewódzka Policji w Bydgoszczy śledztwo dotyczące uzyskania dofinansowania na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów, złożonych w oparciu o zapisy ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku – przekazał zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkania zatrzymanych oraz ich główną siedzibę, w której znajdowała się dokumentacja o działalności firm służących do popełnianych przestępstw.

Zgarnęli ponad 7 milionów złotych. Postawiono im zarzuty

Zatrzymano łącznie pięć osób, które usłyszały już zarzuty dotyczące wyłudzenia ponad 2 milionów złotych, jednak ustalenia śledztwa wskazują, że wyłudzenia mogą sięgać nawet 7,5 miliona złotych.

Wobec głównego organizatora procederu, na wniosek prokuratora Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Wobec zatrzymanych zastosowano także środki wolnościowe w postaci dozoru policji – podsumował zespół prasowy CBA.

Sonda
Jak oceniasz pracę CBA?

Jak nie dać się nabrać oszustom?

Posłuchaj tych wskazówek!

Listen to "Uważajcie na fałszywe SMS-y. Można stracić majątek." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają