Tragiczny wypadek w Ząbkach. Autobus miejski zderzył się z ciężarówką

i

Autor: Artur Jarząbek Tragiczny wypadek w Ząbkach. Autobus miejski zderzył się z ciężarówką

Wypadek autobusu w Ząbkach. Amputowali Siergiejowi nogę. Wstrząsające ustalenia

w poniedziałek, 27 czerwca, w podwarszawskich Ząbkach doszło do koszmarnego wypadku. Rozpędzony autobus wjechał w tył ciężarówki, naczepa dosłownie przecięła przód pojazdu miejskiego na pół. Jedna osoba zginęła na miejscu, a osiem zostało rannych. W wypadku bardzo ucierpiał kierujący autobusem Siergiej z Ukrainy. Ratownicy musieli amputować mu nogę.

Wypadek autobusu w Ząbkach. Kierowca stracił nogę

Do koszmaru doszło w poniedziałkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej 631. Z nieustalonych przyczyn autobus należący do PKS Grodzisk Mazowiecki wjechał w tył jadącej przed nim ciężarówki. - Kierowca autobusu współpracuje z nami od 9 lat. W 2013 roku przeprowadził się z rodziną do Polski z Ukrainy – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Wojciech Zalewski z firmy przewozowej.

Siergiej był wzorowym pracownikiem. Około 40-letni Ukrainiec był w chwili wypadku trzeźwy. Policjanci cały czas działają w celu ustalenia przyczyn tego koszmarnego zdarzenia.

Przeczytaj również: Wypadek autobusu w Ząbkach. Nowe ustalenia. Wiemy, kim jest kierowca

W dniu tragedii głos w sprawie zabrały władze gminy. - Burmistrz Miasta Ząbki składa wyrazy głębokiego współczucia wszystkim osobom poszkodowanym w wypadku na drodze wojewódzkiej 631 i ich bliskim. Autobus (rok produkcji 2019), posiadał aktualne badania techniczne, ubezpieczenie i klimatyzację. Kierowca autobusu, to mężczyzna w wieku ok. 40 lat, wieloletni pracownik - czytamy na stronie urzędowej.

Wypadek autobusu w Ząbkach. Wielka akacja ratunkowa

Do wypadku doszło około godziny 15. na miejsce od razu ruszyły ogromne siły służb ratunkowych: kilkanaście wozów strażackich i karetki pogotowia oraz policja. Na zamkniętej dla ruchu drodze lądowały dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trasa pozostawała zamknięta przez wiele godzin, co wywołało gigantyczne utrudnienia w ruchu.

Tragiczny wypadek w Ząbkach! Autobus miejski zderzył się z ciężarówką
Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE