Autobus z dziećmi zderzył się z ciężarówką. Dwoje dzieci zostało rannych

i

Autor: T.Mróz

Dramat!

Wypadek na trasie S8. Autokar z dziećmi zderzył się z ciężarówką. Są ranni

2024-02-28 19:00

Wypadek na S8 pod Warszawą. Na wysokości wsi Urzut autokar wiozący dzieci zderzył się z ciężarówką. Karetki pogotowia zabrały dwoje dzieci do szpitala. Do nieszczęścia doszło prawdopodobnie, bo kierowca autokaru nie zachował ostrożności i uderzył w naczepę jadącego przed nim tira.

Wypadek na trasie S8. Autokar z dziećmi zderzył się z ciężarówka. Są ranni

Do wypadku doszło w środę (28 lutego) około godziny 10. - Autobus wiozący dzieci zderzył się z pojazdem ciężarowym na pasie w kierunku Warszawy. Dwoje dzieci zostało poszkodowanych i trafiło do szpitala – przekazał Karol Kroć z Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. W akcji ratunkowej brały udział 3 zastępy strażaków i pogotowie ratunkowe. Jak informuje TVN Warszawa policja przebadała kierowców. Obaj byli trzeźwi. Prawym pasem w kierunku Warszawy poruszał się autokar, wiozący szkolną wycieczkę i ciężarowy renault. Ciężarówka jechała przed autokarem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący autokarem nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego doszło do uderzenia w tył naczepy pojazdu ciężarowego - opisała w rozmowie z portalem przebieg zdarzenia aspirant sztabowa Monika Orlik z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Ranni to dzieci w wieku 14 i 15 lat. Autokarem jechało 40 uczniów.

Do tragicznego wypadku doszło kilka dni wcześniej w Obiecanowie na Mazowszu. Nieznany sprawca śmiertelnie potrącił dwulatka. Dziecko zmarło na miejscu. Więcej przeczytasz TUTAJ.

QUIZ z wiedzy podstawowej. Czy znasz numery alarmowe? 11/11 obowiązkiem każdego!

Pytanie 1 z 11
1. Na początek coś prostego: Numer na Państwową Straż Pożarną, to:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki