Wyszedł ze sklepu z butelką wódki i wsiadł za kółko. Pijanego kierowcę powstrzymał żołnierz

2022-05-17 8:30
Wyszedł ze sklepu chwiejnym krokiem z butelką wódki, chciał wsiąść za kółko. Pijanego kierowcę powstrzymał żołnierz
Autor: SHUTTERSTOCK Wyszedł ze sklepu chwiejnym krokiem z butelką wódki, chciał wsiąść za kółko. Pijanego kierowcę powstrzymał żołnierz

Żołnierz na służbie zatrzymał pijanego kierowcę. 37-letni mężczyzna przyjechał na stację benzynową na ul. Puławskiej, kupił butelkę wódki i chwiejnym krokiem ruszył z powrotem do samochodu. Na stacji był akurat szer. Józef Górecki, który gdy tylko zobaczył co się dzieje ruszył, by powstrzymać pijanego.

Wszystko działo się w połowie maja. Szeregowy Józef Górecki zatrzymał się o 6:45, żeby zatankować na stacji przy ul. Puławskiej 623 na Ursynowie. Kiedy stał przy kasie zobaczył, że elegancko ubrany mężczyzna kupił butelkę wódki, zapłacił i wyszedł chwiejnym krokiem. Wtedy żołnierz wyszedł za nim żeby sprawdzić, czy przyjechał sam.

Okazało się, że 37-latek w garniturze wsiadł do swojego volkswagena turana i podjechał pod kompresor, żeby napompować koło. Wtedy żołnierz podszedł do niego, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku. - Wyczuł od niewyraźnie mówiącego kierowcy wyraźną woń alkoholu. W związku z powyższym, żeby uniemożliwić mu dalszą jazdę, wyjął kluczyki ze stacyjki jego auta i wezwał policjantów. 37-latek namawiał go, żeby oddał mu kluczyki, to on pomału pojedzie do domu. Proponował nawet żołnierzowi, aby go pilotował do domu swoim autem – powiedział podkom. Robert Koniuszy z policji.

„Wbiję sobie nóż w serce”. Kompletnie pijany mężczyzna zadzwonił na 112. Posłuchajcie nagrania

Grozi mu odsiadka 

Chwile po wezwaniu na miejsce przyjechała policja. Okazało się, że ma 2,5 promila, a kilka lat wcześniej był karany za taki sam wyczyn. Teraz grozi mu nawet 2 lata więzienia.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE