Wyszków. Nie żyje 41-latek pobity przez ochroniarza! Sprawca miał mu nie udzielić pomocy

2021-05-31 12:50
Wyszków. Nie żyje 41-latek pobity przez ochroniarza! Sprawca miał mu nie udzielić pomocy [NOWE FAKTY]
Autor: Annabel_P/cc0/Pixabay.com Nowe informacje ws. pobicia 41-latka przez ochroniarza klubu nocnego przy ul. Kościuszki w Wyszkowie. Tamtejsza prokuratura postanowiła rozszerzyć zakres zarzutów, którymi objęto Radosława S., a także objąć nimi drugiego z ochroniarzy - Mariusza R. Ofiara, Artur P., odniósł wskutek pobicia przez jednego z ochroniarzy tak poważne obrażenia, że znalazł się w stanie wegetatywnym. Prokuratura w Wyszkowie poinformowała, że poszkodowany nie żyje

Nowe informacje ws. pobicia 41-latka przez ochroniarza klubu nocnego przy ul. Kościuszki w Wyszkowie. Tamtejsza prokuratura postanowiła rozszerzyć zakres zarzutów, którymi objęto Radosława S., a także objąć nimi drugiego z ochroniarzy - Mariusza R. Ofiara, Artur P., odniósł wskutek pobicia przez jednego z ochroniarzy tak poważne obrażenia, że znalazł się w stanie wegetatywnym. Prokuratura w Wyszkowie poinformowała, że poszkodowany zmarł.

Wyszków. Nie żyje 41-latek pobity przez ochroniarza! Sprawca miał mu nie udzielić pomocy

Jak informuje Tuba Wyszkowa, nie żyje 41-latek pobity przez ochroniarza w klubie nocnym przy ul. Kościuszki w Wyszkowie. Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 października 2020 r., a poszkodowany Artur P. odniósł tak poważne obrażenia, że znalazł się w stanie wegetatywnym - po kilku miesiącach, 8 marca br., ostatecznie zmarł. Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie postawiła wcześniej w tej sprawie zarzuty Radosławowi S., ochroniarzowi, który pobił 41-latka, ale teraz postanowiła je rozszerzyć i objąć nimi Mariusza R. - drugiego z pracowników klubu z Wyszkowa. To dlatego, że dopiero w maju śledczy otrzymali dwie opinie biegłych dotyczące m.in. ran, jakie ujawniono na ciele ofiary.

- Radosław S. dwukrotnie rękami uderzył poszkodowanego w okolicach twarzy, powodując, że upadł on, uderzając o twarde podłoże. Powstałe wskutek tego obrażenia doprowadziły pokrzywdzonego do stanu wegetatywnego, skutkującego zgonem - mówi Tubie Wyszkowa Krzysztof Jeziorski z tamtejszej prokuratury.

Czytaj też: Raciąż. Miał dbać o bezpieczeństwo, a sam zginął! Kolega z pracy znalazł jego ciało

Jak informuje Tuba Wyszkowa, Radosław S. odpowie ostatecznie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu (grozi za to nawet dożywocie), natomiast Mariusz R. za naruszenie nietykalności cielesnej 41-latka. Prokuratura Rejonowa w Wyszkowa postawiła ponadto obu ochroniarzom zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanemu, co może skutkować karą więzienia w wysokości do 3 lat. Obaj uczestnicy pobicia w klubie w Wyszkowie będą odpowiadać z wolnej stopy - Radosław S. przyznał się do uderzenia Artura P., ale nie do zamiaru wyrządzenia mu krzywdy, natomiast Mariusz R. nie przyznał się do żadnego z zarzucanych mu czynów.

Czytaj też: Płock. Koszmar masażystki! Klient zaatakował ją i rzucił na podłogę! Później uciekł za granicę

Czytaj też: Fatalny wypadek dwóch wozów strażackich! 19-latka w stanie ciężkim w Płocku! [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Płock. Zaginęła Anna R. Jej ciało wyłowiono z Wisły! [AKTUALIZACJA]

Wyszków. Rowerzystka staranowana przez autobus! Kobieta nie miała żadnych szans [ZDJĘCIA]

Grajewo (woj. podlaskie): Pogrzeb Karoliny z Gocławia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE