Za chipsy i alkohol płacił cudzą kartą. Długo łupem się nie cieszył

2021-09-20 15:10
Za chipsy i alkohol płacił cudzą kartą. Długo łupem się nie cieszył
Autor: Komenda Stołeczna Policji Za chipsy i alkohol płacił cudzą kartą. Długo łupem się nie cieszył

54-lentni mieszkaniec Pragi jest podejrzany o nieautoryzowane płatności skradzioną kartą płatniczą. Na cudzy koszt zaopatrzył się w alkohol i produkty spożywcze. Mężczyzna nie cieszył się długo cudzą kartą, a do tego grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Stratę karty jej właściciel zauważył wtedy, gdy za jej pomocą dokonano nieautoryzowanych płatności. Po kontakcie z bankiem był pewien, że padł ofiarą przestępstwa. Fakt ten szybko zgłosił na policję. Sprawą zajęli się operacyjni z referatu dw. z przestępczością przeciwko mieniu komendy na Pradze Północ. Policjanci dokładnie przeanalizowali wszystkie informacje pochodzące od poszkodowanego i rozpoczęli własne ustalenia. Dotarli do placówek handlowych na terenie Pragi Południe, w których za pomocą skradzionej karty płacono za zakupy, m.in za alkohol, papierosy i chipsy.

Zobacz: Szokująca przesyła. Zamiast witamin - amunicja. Płatki zastąpiła kusza!

Operacyjni ustalili rysopis mężczyzny, który posłużył się skradzioną kartą. Rozpoczęli jego poszukiwania. Wkrótce wpadli na trop mieszkańca Pragi Południe i zatrzymali 54-latka w jego mieszkaniu.

Po analizie zebranych w sprawie materiałów dochodzeniowiec przedstawił mężczyźnie zarzut karny dotyczący kradzieży z włamaniem do konta bankowego poprzez trzykrotne nieautoryzowane użycie skradzionej karty.

Za przestępstwa, których 54-latek się dopuścił, sąd mógłby skazać go na karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj: Przyjechał pijany pod dom Trzaskowskiego! Obywatelskie zatrzymanie

Super Raport 17.09 (Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes PSL, dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Piotr Müller
Sonda
Jak oceniasz działania policji w naszym kraju?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE