Szokująca przesyłka. Zamiast witamin - amunicja. Płatki zastąpiła kuszą!

2021-09-20 9:03
Szokująca przesyła. Zamiast witamin - amunicja. Płatki zastąpiła kusza!
Autor: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie Szokująca przesyła. Zamiast witamin - amunicja. Płatki zastąpiła kusza!

To miała być przesyłka, jak tysiące innych. Jej nadawca deklarował, że w środku znajdują się płatki śniadaniowe i płetwy. Jednak podczas kontroli funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej znaleźli w niej kuszę, bełt z linką metalową i gumy naciągowe - poinformowała PAP rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska.

Według informacji przekazanej przez rzeczniczkę IAS w Warszawie w ostatnim czasie funkcjonariusze mazowieckiej KAS podczas sprawdzania przesyłek znaleźli m.in. broń pneumatyczną i gazową, kuszę, części składowe pistoletu automatycznego oraz kilkaset sztuk amunicji.

- Większość zatrzymanej broni pochodzi z krajów Ameryki Północnej, gdzie obowiązują inne przepisy dotyczące zakupu i posiadania broni. Wielu kupujących niestety o tym zapomina. Broń jest dostępna w wielu sklepach internetowych, gdzie jest deklarowana jako legalny towar - powiedziała Pasieczyńska. - Zgodnie z przepisami, wysyłką broni mogą zajmować się jedynie operatorzy, którzy świadczą tego rodzaju usługi pocztowe i posiadają stosowne pozwolenia. Jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa - tłumaczyła.

Zobacz koniecznie: Przyjechał pijany pod dom Trzaskowskiego! Obywatelskie zatrzymanie

Wskazała, że poza tym z kraju niebędącego członkiem Unii Europejskiej nie wolno przywieźć broni i amunicji bez odpowiedniej zgody i zaświadczenia.

- Zamawiający broń starają się ominąć te przepisy deklarując zawartość paczek jako przesyłki o niewielkiej wartości, zawierające zabawki, słodycze czy inne tego typu przedmioty - przekazała.

- Zawartość jednej z zatrzymanych przesyłek, w której ujawniono 3 sztuki broni pneumatycznej, zadeklarowano jako słodycze, cukierki i czekoladki o wartości 20 dolarów. W kolejnej z przesyłek, która miała zawierać płatki śniadaniowe i płetwy, nasi funkcjonariusze znaleźli kuszę, bełt z linką metalową i gumy naciągowe, a w paczce z ramkami do zdjęć, butami oraz witaminami odkryli 150 sztuk amunicji - wyjawiła rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska.

Przypomniała, że w Polsce każdy, kto posiada broń i amunicję musi mieć odpowiednie pozwolenie, wydane przez właściwego ze względu na miejsce stałego pobytu komendanta wojewódzkiego policji. "Brak takiego pozwolenia grozi poważnymi konsekwencjami. Każdemu, kto posiada bez wymaganego zezwolenia broń lub amunicję grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat" - zaznaczyła.

Przeczytaj także: Policyjny dron wypatrzył plantacje marihuany

Super Raport 17.09 (Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes PSL, dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Piotr Müller
Sonda
Jak oceniasz działania policji w naszym kraju?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE