Zagrozili śrubokrętem, chcieli wyrwać policjantowi broń. Nie uwierzysz dlaczego?!

2021-10-22 8:30
Zagrozili śrubokrętem, chcieli wyrwać policjantowi broń. Nie uwierzysz dlaczego?!
Autor: KRP I - Śródmieście Zagrozili śrubokrętem, chcieli wyrwać policjantowi broń. Nie uwierzysz dlaczego?!

Dość niezwykły finał miała kradzież w sklepie na Marszałkowskiej. Dwóch mężczyzn postanowiło nie zapłacić za towar. A gdy sprzedawca nie chciał im na to pozwolić, zagrozili mu śrubokrętem. Później było już tylko gorzej. Agresja złodziei odbiła się nawet na policjantach. Czego tak zaciekle broniło dwóch złodziejaszków? Powód może zaskakiwać.

Do kradzieży doszło ok. godz. 20 w sklepie w Śródmieściu. Dwóch mężczyzn wyniosło ze sklepu czteropak piwa i jakby nigdy nic wyszło na chodnik. - W sklepie dla niepoznaki jeden postawił zgrzewkę piwa przy nieczynnej kasie. Drugi zagadywał sprzedawcę. Po czym wyszli nie płacąc - relacjonuje podinspektor Robert Szumiata z policji w Śródmieściu.

Sprzedawca pobiegł za nimi. Złodzieje nie zamierzali jednak oddać mu swojego łupu. Jeden z nich wyciągnął śrubokręt i zaczął nim wymachiwać przed nosem mężczyzny. Wówczas ten w obawie o swoje zdrowie i życie zrezygnował z konfrontacji z agresywnymi złodziejami. Wrócił do sklepu i o całym zajściu zawiadomił policję.

Funkcjonariusze już parę metrów dalej, przy skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Hożą, wypatrzyli mężczyzn z piwem. Kilka zdążyli już nawet wypić. Widok policjantów wzbudził w nich kolejną falę agresji. Bronili zdobycznego piwa tak, że próbowali policjantowi wyrwać broń! Szybko jednak ich zapędy zostały pohamowane. Mundurowi zwinnie ich obezwładnili i zakuli ich w kajdanki. - Zostali zatrzymani - potwierdza podinspektor Szumiata.

- Obaj mężczyźni na wniosek prokuratora zostali aresztowani tymczasowo na trzy miesiące - uzupełnia rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej Aleksandra Skrzyniarz.

Dwóch złodziejaszków usłyszało zarzuty kradzieży rozbójniczej. Jeden z nich odpowie też za próbę odebrania policjantowi broni, za co grozi do 10 lat więzienia. A wszystko przez ten czteropak...

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Grozili śrubokrętem, chcieli wyrwać policjantowi broń
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE