Żałoba w Stołecznym WOPR. Nie żyje jeden z założycieli. Konrad, za wcześnie chłopie, za wcześnie

i

Autor: pixabay/Stołeczne WOPR Facebook Żałoba w Stołecznym WOPR. Nie żyje jeden z założycieli. "Konrad, za wcześnie chłopie, za wcześnie"

Smutne wieści

Żałoba w Stołecznym WOPR. Nie żyje jeden z założycieli. "Konrad, za wcześnie chłopie, za wcześnie"

2022-11-16 19:14

Stołeczne WOPR przekazało niezwykle smutne wieści. Zmarł jeden z założycieli formacji. Konrad Kurek miał zaledwie 50 lat. Jak wspominają go koledzy, był świetnym pływakiem i wymagającym szkoleniowcem. Zmarły WOPR-owiec spocznie w grobie na cmentarzu w Marysinie. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek, 24 listopada.

Nie żyje Konrad Kurek. Miał 50 lat

Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratownicze w środę, 16 listopada, przekazało smutne wieści. Nie żyje jeden z założycieli formacji. "Z przykrością zawiadamiamy, że w wieku 50 lat odszedł na Wieczną Wachtę jeden z założycieli Stołecznego WOPR (ŚW WOPR) instruktor WOPR nr 842 Konrad Kurek" - poinformowało Stołeczne WOPR.

Koledzy pięknymi słowami pożegnali zmarłego WOPR-owca. Łza kręci się w oku. "Konrad, za wcześnie chłopie … za wcześnie. Cześć Jego pamięci. Śpij w spokoju" - czytamy w komunikacie w mediach społecznościowych.

Pogrzeb Konrada kurka odbędzie się 24 listopada o godz. 10:45. Zmarły spocznie na cmentarzu w Marysinie.

Kim był Konrad Kurek?

Konrad Kurek wstąpił do WOPR w 1986 roku. Mając 26 lat był już instruktorem WOPR, sternikiem motorowodnym, żeglarzem i płetwonurkiem CMAS. "WOPR-owskie życie zaczynał w Drużynie Delfin przy Pałacu Młodzieży w Warszawie, a potem był członkiem zarządu, wiceprezesem Środowiskowego Warszawskiego WOPR i członkiem Komisji Rewizyjnej WOPR Województwa Mazowieckiego. Pracował jako trener w Pałacu Młodzieży, a potem jako szef pływalni w Piasecznie, Wawrze i Józefowie. Świetny pływak (startował w Mistrzostwach Polski w stylu klasycznym) i wymagający szkoleniowiec" - wspominają zmarłego kolegę koledzy ze Stołecznego WOPR.