Warszawa: Zamkną pół centrum. Armagedon dla kierowców i pasażerów

2021-11-17 21:12

Szykuje się wyjątkowo trudny weekend komunikacyjny w Warszawie. Stołeczni urzędnicy postanowili, że na trzy dni zablokują ruch w centrum i wyłączą z użytku metro na połowie trasy linii M1. Powód? Remonty i modernizacje.

W najbliższy weekend robotnicy będą kontynuować przebudowę systemu sterowania ruchem na linii M1. Od piątku, 19 listopada, do niedzieli 21 listopada pociągi metra będą jeździły pomiędzy stacjami Świętokrzyska a Młociny, z częstotliwością ok. 5 minut. Ostatnie składy wyruszą w obu kierunkach ze stacji metra Centrum około godz. 18.00 w piątek. Wtedy na tory wyjadą tramwaje linii uzupełniającej 75. „Siedemnastka” i „Osiemnastka” będą kursowały częściej, a linia 31 zostanie zawieszona. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji też zastępczy autobus linii ZM1, który będzie jeździł na trasie zamkniętego odcinka metra. W sobotę i niedzielę dołączy do tego linia uzupełniająca 71. „Czternastka” zostanie zawieszona, a „siedemnastka” pojedzie częściej. Zmiany dotkną również linie autobusowe 710, 724 i 742.

Oprócz metra komunikacyjny paraliż może również dotknąć kierowców. W piątek, 19 listopada, o godz. 22.00 drogowcy rozpoczną prace na ul. Marszałkowskiej w rejonie ronda R. Dmowskiego. Obydwie jezdnie głównej arterii Warszawy będą nieprzejezdne aż do poniedziałku, 22 listopada, do godz. 5.00. Aż 17 linii autobusowych zmieni w związku z tym swoje trasy. Drogowcy wyznaczyli objazdy dla kierowców. Dokładne informacje znajdują się na stronach www.wtp.waw.pl i www.um.warszawa.pl.

Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Rozkopali i zamknęli Marszałkowską. Duże utrudnienia w centrum Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE