Zamkną rondo Żaba. Kierowców czekają duże utrudnienia

2021-07-30 14:15
Zamkną rondo Żaba. Kierowców czekają duże utrudnienia
Autor: WOJCIECH ARTYNIEW / Super Express, UM Warszawa

Drogowcy biorą się za rondo Żaba. W piątek o godz. 22 rozpoczną się prace przy pierwszym etapie wymiany asfaltu. Roboty podzielono na dwa weekendy. Na czas prac całkowicie wyłączona z ruchu zostanie południowo-zachodnia część ronda. Zaplanowano objazdy i zmiany w komunikacji. Drugi etap został zaplanowany na następny weekend, czyli 6-8 sierpnia.

To będzie ciężki czas dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich wymienią nawierzchnię jezdni ronda Żaba. Rondo u zbiegu ulic 11 Listopada, św. Wincentego, św. Jacka Odrowąża i Starzyńskiego, czyli na granicy Targówka i Pragi-Północ, jest ważnym węzłem komunikacyjnym, dlatego prace przy układaniu nowego asfaltu zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy zostanie przeprowadzony w najbliższy weekend. Prace rozpoczną się w piątek, 30 lipca, około godz. 22, a zakończą w poniedziałek, 2 sierpnia o godz. 4 rano. Drugi etap został zaplanowany na następny weekend, czyli 6-8 sierpnia.

ZOBACZ TEŻ: Zamknęli zjazd w osiedle. Mieszkańcy Woli są wściekli

W weekend 30 lipca - 2 sierpnia kierowcy jadący ul. Starzyńskiego od strony mostu Gdańskiego nie będą mogli pojechać bezpośrednio w kierunku ronda. Będą musieli skręcić w stronę ul. Szwedzkiej i znowu skręcić w lewo na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada. Dojeżdżający na rondo od strony ul. 11 Listopada będą mieli możliwość wyłącznie skrętu w prawo w ul. św. Wincentego lub jazdy na wprost w ul. św. Jacka Odrowąża. Nie będą mogli skręcić w lewo na rondzie, aby pojechać w ul. Starzyńskiego. Z ul. św. Wincentego będzie wyłącznie możliwość skrętu w prawo w ul. św. Jacka Odrowąża, bez możliwości jazdy na wprost.

Objazdy terenu prac będą możliwe ulicami: św. Jacka Odrowąża i Wysokiego do trasy Toruńskiej i dalej ul. Jagiellońskiej, ulicami Matki Teresy z Kalkuty, Gilarską, Samarytanka, Jórskiego do ul. Radzymińskiej i Szwedzkiej oraz ul. 11 Listopada.

Zmiany będą również w komunikacji w komunikacji.

  • Autobusy linii nr 169 zostaną skierowane na objazd wyłącznie w kierunku Dw. Wschodniego (Kijowska). Objazd będzie przebiegać ulicami: Kołowa - Ossowskiego - Barkocińska - Myszkowska - Gorzykowska - Radzymińska - al. „Solidarności”.
  • Autobusy linii nr 212, jadące w kierunku pl. Hallera, ominą rejon prac ulicami: Gorzykowska - Radzymińska - al. „Solidarności” - Szwedzka.
  • Autobusy linii nr 409 i 500 w kierunkach Cm. Północnego i ronda Zgrupowania AK „Radosław” pojadą ulicami: Kołowa - Ossowskiego - Barkocińska - Myszkowska - Gorzykowska - Radzymińska - al. „Solidarności” - Szwedzka – Starzyńskiego.
  • Autobusy nocne N12 i N62, jadąc z metra Trocka i Os. Niepodległości, ominą utrudnienia ulicami Gorzykowską - Radzymińską - al. „Solidarności” - Szwedzką - Starzyńskiego.
  • Linie nocne N14 i N64 zostaną skierowane na objazd ulicami: Wysockiego - Toruńska - Jagiellońska - Starzyńskiego wyłącznie w kierunku Dw. Centralnego.
Warszawa. Płonące auto na S8
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE