Warszawa: Zamykają ulicę 11 Listopada, przy Dworcu Wileńskim powstaną gigantyczne korki

2010-11-03 9:14

Uwaga kierowcy! Od dziś lepiej omijać okolice Dworca Wileńskiego. Na trzy tygodnie tramwajarze zamkną ul. 11 Listopada od skrzyżowania z ul. Targową do ul. Inżynierskiej. Zapchana na co dzień ulica teraz zostanie dosłownie sparaliżowana. Powstanie na niej torowisko, po którym tramwaje będą jeździć podczas ruszającej wiosną budowy metra.

Ta jeszcze na dobre się nie rozpoczęła, a już daje się we znaki warszawiakom. Na czas drążenia szybu i budowy stacji Warszawa Wileńska trzeba będzie poważnie przeorganizować ruch na tym ruchliwym skrzyżowaniu.

Dlatego od dziś przez prawie 3 tygodnie zamknięty będzie fragment ul. 11 Listopada za skrzyżowaniem z ul. Targową. Następnie aż do 10 grudnia wyłączona z ruchu zostanie ul. Targowa na odcinku od ul. 11 Listopada do ul. Ratuszowej. Na Targowej będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo w ul. 11 Listopada. Objazdem pojadą autobusy: 169, N14 i N64 (tylko kursy w stronę Bródna).

Kierowcom objazdy już spędzają sen z oczu. Mirosław Sidoruk (57 l.), taksówkarz, który często musi stać tutaj w korku, obawia się, że będzie dużo gorzej. - Cała okolica będzie dosłownie sparaliżowana. Ale po chwili dodaje: - Metro jest Warszawie potrzebne, trzeba będzie to przeboleć.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany