Rekrutacja do przedszkoli w Warszawie. Elektroniczny system rekrutacji. Jak zapisać dziecko do przedszkola? [PORADNIK]

2021-03-02 11:05 alig
Zapisy do przedszkoli w Warszawie. Elektroniczny system zapisów. Krok po kroku
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli w Warszawie. Już od wtorku rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie swoich dzieci do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych w stolicy. 2 marca został uruchomiony elektroniczny system zapisów, który pozwoli na złożenie wniosku bez wychodzenia z domu. Jak zapisać dziecko do przedszkola? To proste! Prześledziliśmy każdy krok. Zobacz nasz poradnik!

- We wtorek rozpoczynamy rekrutację nowych wychowanków i pierwszaków do 357 stołecznych przedszkoli i 218 podstawówek. Do wspólnej rekrutacji przystąpią również niepubliczne przedszkola konkursowe oraz przedszkola publiczne prowadzone przez inne organy - łącznie 53 jednostki. W związku z obecną sytuacją epidemiczną zachęcam wszystkich rodziców do składania wniosków on-line. Wyniki naboru podamy już po weekendzie majowym - powiedziała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Rekrutacja do przedszkoli w Warszawie: HARMONOGRAM zapisów

Stołeczny ratusz przedstawił harmonogram zapisów do warszawskich placówek.

  • 2 marca o godz. 13 w elektronicznym systemie rekrutacji zostanie udostępniona lista i oferta edukacyjna przedszkoli i szkół podstawowych w Warszawie
  • od 2 marca do 18 marca rodzice będą mogli wypełnić w elektronicznym systemie rekrutacyjnym wniosek o przyjęcie lub zgłoszenie do klasy pierwszej swoich pociech (po dołączeniu dokumentów/oświadczeń potwierdzających spełnienie kryteriów danej placówki oraz podpisaniu go profilem zaufanym będą mogli przesłać wniosek do przedszkola lub szkoły podstawowej)
  • do 19 marca, do godz. 16 rodzice będą mogli składać wnioski w wersji papierowej
  • 23 kwietnia rodzice będą mogli już sprawdzić, do której placówki ich dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia
  • od 23 kwietnia do 29 kwietnia do godz. 16 rodzice będą potwierdzali swoją wolę zapisu dziecka do przedszkola (lub szkoły), do którego zostało zakwalifikowane
  • 4 maja o godz. 13 zostaną listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych

NIE PRZEGAP: Trzaskowski walczy z DEPRESJĄ! Poruszający wpis na Twitterze. Prezydent Warszawy mówi wprost

Ratusz przypomina, że nie ma limitu placówek, w których można zarejestrować swoje dziecko. Rodzice mogą więc mogą "obstawić" kilka placówek licząc na to, że przynajmniej do jednej z nich pociecha zostanie przyjęta.

Rekrutacja do przedszkoli. Elektroniczny system zapisów krok po kroku

Najszybszym sposobem na zapisanie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego lub pierwszej klasy w szkole podstawowej w Warszawie jest skorzystanie z elektronicznego systemu zapisów. Jest to niezwykle proste. Wystarczy znać PESEL dziecka, a system podpowie, jak uzupełnić poszczególne rubryki.

ZOBACZ TEŻ: Uratowała desperata, wcześniej eskortowała rodzącą kobietę. "Wybór policyjnej drogi życiowej był właściwy"

Pierwszym krokiem podczas rekrutacji jest pobranie wniosku z systemu warszawa-przedszkola.pzo.edu.pl. We wniosku rodzice muszą wskazać placówki, do których chcieliby zapisać swoją pociechę. Tutaj liczba placówek nie jest ograniczona, ale ważne, by wymieniać je od tych najbardziej preferowanych. Przedszkole wskazane we wniosku na pierwszej pozycji uznawane jest za przedszkole pierwszego wyboru.

Do wniosku o przyjęcie do placówki trzeba dołączyć również dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów. Te z kolei można znaleźć na stronie edukacja.warszawa.pl. W sytuacji, gdy liczba kandydatów będzie wyższa niż liczba wolnych miejsc w danej placówce, pierwszeństwo w przyjęciu będą miały dzieci spełniające określone kryteria ustawowe, a dopiero w następnej kolejności samorządowe.

W metrze powstanie muzeum. Nowe stacje metra będą skrywały tajemnicze eksponaty
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE