Naprawiają Wisłostradę. Nawierzchnia pękła, bo budują kolektor

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express

Poważna awaria na Wisłostradzie w Warszawie. Droga się zapadła. Tydzień koszmaru

2022-06-27 17:28

Miejskie Wodociągi budują wzdłuż Wisły potężny kolektor na wodę i ścieki. Podczas jego budowy coś jednak poszło nie tak. - Doszło do miejscowego obniżenia jezdni Wisłostrady i spękania nawierzchni – informuje MPWiK. Okazuje się, że uszkodzenia są tak poważne, że prace naprawcze potrwają tydzień. Co tam się wydarzyło?

Poważna awaria podczas budowy kolektora

Kolektor powstaje po lewej stronie Wisły, wzdłuż Wisłostrady. Kierowcy jeżdżący Wisłostradą muszą uzbroić się w cierpliwość. Jakby mało było utrudnień w mieście, to podczas budowy kolektora wiślanego doszło do poważnego wypadku przy pracy. - Uwaga, od dzisiaj nie można zjechać z Wisłostrady (z jezdni prowadzącej w kierunku Łomianek) na ul. Gwiaździstą. Dojazd do ul. Gwiaździstej możliwy jest wyłącznie od strony ul. Krasińskiego.

Przeczytaj również: Remont Trasy Łazienkowskiej. Skandaliczne zachowanie zarejestrowały kamery

Podczas prac przy budowie nowego kolektora Wiślanego doszło do miejscowego obniżenia jezdni Wisłostrady i spękania nawierzchni. Wodociągowcy rozpoczną naprawę arterii w poniedziałek, 27 czerwca i zakończą po tygodniu – w poniedziałek, 4 lipca – przekazał w poniedziałek (27 czerwca) stołeczny ratusz.

Zepsuli Wisłostradę. Jak do tego doszło?

Za naprawę szkód odpowiada wykonawca. - Konieczne jest zdjęcie uszkodzonej nawierzchni i położenie nowej. Zajmie to 7 dni, w tym czasie zjazd w ulicę Gwiaździstą będzie zamknięty - powiedziała Jolanta Maliszewska z MPWiK. Jak doszło do tego zdarzenia? - w trakcie prowadzenia prac mikrotunelowych przy ul. Gwiaździstej nastąpiło rozluźnienie gruntu na skarpie Wisłostrady (kolektor Wiślany). Skutkiem rozluźnienia gruntu było zapadnięcie się jezdni przylegającej do skarpy na szerokości około 2 metrów i na długości około 20 metrów - przekazała rzeczniczka MPWiK.

Wisłostrada się zapadła. Wielka dziura sparaliżowała Warszawę
Sonda
Czy po Warszawie łatwo jeździ się samochodem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE