Żerują na tragedii? Ruszyły zbiórki na "Borkosia", uwaga na oszustów!

2021-10-15 11:19
Borkoś miał wypadek! Znany ratownik medyczny walczy o życie
Autor: Facebook, Borkoś

Polska jest wstrząśnięta wczorajszym wypadkiem Marcina „Borkosia” Borkowskiego. Przypomnijmy, że jego motoambulans zderzył się z osobowym oplem. Ratownik z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala na Grochowie. W sieci pojawiły się już zbiórki na leczenie rannego medyka. Uwaga! Tylko jedna z nich jest jednak autoryzowana, reszta może być próbą oszustwa.

Wszyscy bardzo emocjonalnie zareagowali na wczorajsze wydarzenie. W mediach społecznościowych pojawiła się lawina komentarzy wspierających poszkodowanego w wypadku medyka: „wracaj do zdrowia, trzymamy kciuki” czytamy na jego Twitterze. Wraz z komentarzami pojawiły się również zbiórki pieniędzy na leczenie i rehabilitację „Borkosia”. Którym z nich można ufać i mieć pewność, że pieniądze rzeczywiście trafią do poszkodowanego w wypadku medyka? Tylko w przypadku jednej możemy byś pewni. Ratownik od lat prowadzi działalność edukacyjną w sieci. W związku z tym rok temu otworzył konto na serwisie Patronite. Uruchomił na nim zbiórkę, której celem jest realizacja jego misji z większym rozmachem. Marcin znany jest ze swojej działalności na rzecz ratowania ludzkiego zdrowia. Poza pracą w pogotowiu jeździł swoim skuterem jako wolontariusz, ratując ludzkie życie po godzinach pracy. 

Zobacz naszą galerię zdjęć. Nie brakuje w niej zdjęć "Borkosia", który chętnie dzieli się w mediach społecznościowych momentami ze swojego życia. 

Zbiórki na "Borkosia"

Czy należy ufać pozostałym akcjom? Trudno przewidzieć, dokąd trafią pieniądze z nieautoryzowanych zbiórek pieniężnych. Można przypuszczać że cześć z nich, to zwykła próba żerowania na ludzkim nieszczęściu.

Sonda
Czy wpłacisz pieniądze na rehabilitację "Borkosia"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE