HORROR NA ULICACH

Zima zaskoczyła kierowców! Pierwszy śnieg wprowadził zamęt na stołecznych ulicach. Kilkadziesiąt rozbitych aut

2023-11-19 11:49

Niektórzy kierowcy, którzy podróżowali podczas pierwszych opadów śniegu w tym roku, na długo zapamiętają sobotni wieczór (18 listopada). Na warszawskich ulicach doszło do kilkunastu kolizji i wypadków. Najgorsze warunki były na S8, gdzie w ciągu kilku godzin zderzyło się ponad 20 aut w trzech różnych miejscach.

Warszawa. Zima zaskoczyła kierowców. Trzy karambole i kilkadziesiąt rozbitych aut

Listopad to miesiąc, w którym kierowcy dopiero zaczynają umawiać się na wymianę opon na zimowe w swoich pojazdach. Sobotni wieczór, potężne opady śniegu i oblodzone drogi dały się więc we znaki wielu z nich.

Na stołecznych ulicach doszło do kilku wypadków. Najpoważniejszy miał miejsce zaraz za mostem Grota-Roweckiego nad ul. Jagiellońską po wschodniej stronie. Zderzyło się tu aż 10 samochodów. Ulica była kompletnie zablokowana, a kierowcy utknęli w kilkukilometrowym korku.

S8 zablokowana była również pomiędzy węzłami Konotopa a Jawczycami w kierunku Białegostoku. Tutaj zderzyło się siedem samochodów. Bardzo ślisko było również w Nowym Jankowie na S8 przy zjeździe na Wołomin. Doszło tam do wypadku z udziałem sześciu pojazdów.

Na ul. Gierdziejewskiego w Ursusie, na wiadukcie nad torami, zderzyło się kolejnych kilka pojazdów. Śliska nawierzchnia spowodowała również zamęt pod Piastowem, gdzie na ul. Piastowskiej doszło do czołówki osobówek. W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Na ulice, dopiero wieczorem, wyjechały posypywarki. Ich pierwszymi punktami były wiadukty, mosty i strome ulice. Ich wieczorna akcja w sumie obejmowała niemal 300 km dróg.

Aby ograniczać wpływ niekorzystnych zjawisk meteorologicznych na funkcjonowanie miasta, konieczna jest nasza intensywna praca. To bardzo odpowiedzialne zadanie, które ma wpływ na bezpieczeństwo każdego mieszkańca, działanie komunikacji miejskiej i ruch drogowy – mówił kilka dni temu Tadeusz Jaszczołt, dyrektor warszawskiego Zarządu oczyszczania Miasta.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek drogowy?
Nasi Partnerzy polecają