Rabunek na budowie. Złodziej z łupem ucieka przez płot. Wszystko się nagrało!

2021-08-11 9:20
Rabunek na budowie. Złodziej z łupem ucieka przez płot. Wszystko się nagrało!
Autor: PAPS Rabunek na budowie. Złodziej z łupem ucieka przez płot. Wszystko się nagrało!

Zuchwały złodziej połasił się na fanty z budowy w okolicy skrzyżowania ul. Wolskiej z Sowińskiego. Mężczyzna miał jednak pecha. Zauważył go pracownik budowy, który ruszył za nim w pościg. Sprawą kradzieży zajęła się również policja. Szybko wyszło na jaw, że nie była to pierwsza kradzież 36-latka. Mężczyzna miał dużo więcej na sumieniu.

Włamanie, kradzież, ucieczka i pościg. Wszystko działo się bardzo szybko. Około godz. 19:30 mężczyzna w jaskrawej żółtej kurtce i w kasku ochronnym wybił szybę i wszedł do kontenera na terenie budowy w rejonie skrzyżowania ul. Wolskiej z Sowińskiego na Woli. 36-latek nie wymknął się jednak ze złodziejskim łupem niezauważony. Nieproszonego gościa spostrzegł pracownik ochrony budowy. Gdy jego oczom ukazał się podejrzany mężczyzna z torbą i narzędziami postanowił go zatrzymać. Na widok ochroniarza 36-latek rzucił się do ucieczki. Przeskoczył przez ogrodzenie, ale po chwili pościgu został obezwładniony przez pracownika ochrony.

Na miejsce wezwano również policję. Grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny miejsca kradzieży i zabezpieczyła monitoring. Odzyskała również mienie skradzione z terenu budowy, czyli elektronarzędzia, laptopa oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany 36-latek był pijany. - Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - poinformowała kom. Marta Sulowska z wolskiej policji.

Szybko wyszło też na jaw, że mężczyzna ma dużo więcej na sumieniu, niż tylko tę jedną kradzież. - Był notowany za kradzieże i posiadanie narkotyków. Wcześniej był też poszukiwany przez organy ścigania - wyjaśniła policjantka.

Zatrzymany 36-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, za co grodzi mu nawet do 10 lat więzienia.

Ucieczka złodzieja z placu budowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE