Zmasowany atak wandali na hulajnogi elektryczne. Zamazują kody QR

i

Autor: Wikipedia, By Cybularny - Own work, CC0 Zmasowany atak wandali na hulajnogi elektryczne. Zamazują kody QR

Zmasowany atak wandali na hulajnogi elektryczne. Zamazują kody QR

2021-08-07 12:00

Wandale znaleźli nowy cel. Niszczą hulajnogi elektryczne w Warszawie. Chuligani bezczelnie zamazują kody QR, przez co pojazdy nie nadają się do użytku. Zamazany kod uniemożliwia bowiem ich wypożyczenie. Jak się okazuje, problem z wandalami mają wszystkie firmy wynajmujące hulajnogi elektryczne w stolicy.

Chuligani postanowili znaleźć nowy sposób na uprzykrzenie życia warszawiakom. I znaleźli. Coraz częściej można zauważyć hulajnogi elektryczne, które nie nadają się do jazdy. Wszystko przez to, że ktoś z premedytacją zamalował farbą albo flamastrem kody QR. Przez takie działanie nie można zeskanować kodu przez aplikację, a tym samym korzystać z pojazdu. Jest to bowiem jedyna metoda, by wynająć hulajnogę.

Jak podaje TVP3 Warszawa, problem dotyczy wszystkich firm wynajmujących hulajnogi elektryczne w stolicy, więc wykluczone jest niemoralne działanie konkurencji. - Każda tego typu sprawa jest zgłaszana na policję, współpracujemy z policją i pozostajemy w kontakcie. Dostarczamy funkcjonariuszom niezbędne informacje, które pomogą wyjaśnić sprawę - powiedział Valerii Romanov, country manager Bolt Rentals w Polsce, cytowany przez TVP3 Warszawa.

Działanie wandali utrudnia życie warszawiakom. Hulajnogi elektryczne stały się dla wielu osób ekologiczną alternatywą dla komunikacji miejskiej. Często zastępują samochód podczas codziennych podróży do pracy.

Niedawno zmienione zostały również przepisy regulujące zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych. Wprowadzone w maju zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym mówią jasno, że hulajnogą elektryczną nie można przewozić innych osób. Zabrania się też pozostawiania pojazdów na chodniku inaczej niż równolegle do jego zewnętrznej krawędzi.

Konsekwencją porzucenia hulajnogi w nieodpowiednim miejscu może być usuniecie jej z drogi na koszt właściciela. Wówczas pojazd trafia do magazynu Zarządu Dróg Miejskich.

Ceny warzyw i owoców szokują! Kupujący oburzeni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE