Zmiana nazwy ronda Dmowskiego. Czarnek: Jestem za. Podał szokującą propozycję!

2021-12-15 14:37
Zmiana nazwy ronda Dmowskiego na Praw Kobiet. Ostra wypowiedź ministra Czarnka
Autor: SUPER EXPRESS Zmiana nazwy ronda Dmowskiego na Praw Kobiet. Ostra wypowiedź ministra Czarnka

Radni przegłosowali zmianę dotychczasowej nazwy ronda Dmowskiego na Praw Kobiet. Uchwałę podjęto na czwartkowej sesji rady miasta. Minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek w ostrych słowach odniósł się w środę do tego pomysłu. - Jestem za zmianą, ale na rondo chamstwa i wulgarności niektórych kobiet – powiedział na antenie TV Republika.

Zmiana nazwy ronda została poddana głosowaniu na wniosek prywatnej osoby. Większość obecnych radnych przychyliła się do wniosku. - Głupota zbiera swoje żniwo w mieście stołecznym Warszawa i w radzie miasta od dawna – ocenił minister Czarnek. Do samego pomysłu zmiany nazwy odniósł się w podobnym tonie: - Zmiana nazwy powinna być na rondo chamstwa i wulgarności niektórych kobiet nierozumiejących rzeczywistości. Tak można nazwać to rondo – powiedział.

Minister w swojej wypowiedzi podkreślił, że nie jest przeciwny samemu pomysłowi zmiany nazwy ronda. - Ja jestem za tym, żeby miejsca oddawały rzeczywiście charakter zdarzeń ważnych, które tam miały miejsce. Jeśli dla Dmowskiego znajdziemy godniejsze miejsce w centrum Warszawy, to tamto rondo chamstwa i wulgarności niektórych kobiet, to byłoby rzeczywiście rondo, które by podkreślało, co tu się działo haniebnego w niedalekiej przeszłości – ocenił.

Policja całkowicie zamknęła rondo Dmowskiego w Warszawie

Rondo Praw Kobiet

Zmiana nazwy ronda Dmowskiego ma związek z pokłosiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który znacznie zaostrzył w Polsce prawo aborcyjne. Decyzja wywołała falę olbrzymich protestów w całym kraju. 

Sonda
Czy jesteś za zmianą nazwy ronda Dmowskiego na Praw Kobiet?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE