Tramwajarze sparaliżują miasto! Rondo Żaba ponownie będzie zamknięte

2021-08-27 14:10
Znów zamkną rondo Żaba! Tramwajarze sparaliżują miasto
Autor: Wojciech Artyniew/Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Znów zamkną rondo Żaba! Tramwajarze sparaliżują miasto

Niedawno drogowcy sparaliżowali ruch w okolicy ronda Żaba. Przez kilka dni wymieniali tam nawierzchnię. Gdy kierowcy zdążyli się już zaznajomić z nową równą nawierzchnią, skrzyżowanie znów zostanie zamknięte. Tym razem wejdą tam tramwajarze.

- Pracownicy Tramwajów Warszawskich będą pracowali jedynie w torowisku i nie będą ingerowali w nową nawierzchnię jezdni – zapewnia rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Prace znów jednak utrudnią jazdę kierowcom i pasażerom. Tuż po północy w nocy z piątku na sobotę tramwajarze zaczną wymieniać zwrotnicę od strony ul. Starzyńskiego.

- Dla bezpieczeństwa wygrodzone będą pasy ruchu w rejonie prowadzonych prac, które potrwają do poniedziałku, do godziny 4 – dodała rzeczniczka. Tramwaje linii 1 zostaną skierowane na objazd mostem Gdańskim, ulicami Starzyńskiego, Jagiellońską, Ratuszową, Targową, 11 Listopada, do Odrowąża.

Sprawdź: Ania umarła na oczach córeczek. Jej dziewczynki walczyły o życie. Makabra w Kozerkach

Utrudnienia w ruchu w Warszawie. Zmiany w komunikacji

To nie jedyne roboty, które będą przeprowadzać tramwajarze w ten weekend. W nocy z soboty na niedzielę przystąpią również do remontu torowiska w ul. Obozowej pod wiaduktem al. Prymasa Tysiąclecia.

- Na odcinku od al. Prymasa Tysiąclecia do wiaduktów kolejowych każda z jezdni ul. Obozowej zostanie zwężona do jednego pasa w każdą stronę – stwierdziła Monika Beuth-Lutyk.

Tramwaje linii 13, 20, 23, 24 zmienią swoje trasy. Na tory wyjadą składy linii zastępczej 70, które będą kursowały od przystanku Boernerowo do Koła, ulicami Kalińskiego, Lazurową i Dywizjonu 303. Podróżni będą też mieli do dyspozycji autobus zastępczy Z23, dojeżdżający z Nowego Bemowa do al. Solidarności. Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi dopiero w poniedziałek, 20 września, o godz. 4.

Zobacz: Szokujące odkrycie w sercu operowanego pacjenta. Chirurg Mirosław G. skazany po 15 latach!

Super Express odwiedził budowę drugiej linii metra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE