Żoliborz bez tramwajów! Ważne zmiany dla pasażerów. Linie zostaną zawieszone

2021-05-08 5:59
Remont torowiska na Grochowskiej
Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Remont torowiska

Pasażerowie korzystający z tramwajów na Żoliborzu będą musieli się uzbroić w anielską cierpliwość. Przez dwa najbliższe weekendy podróżowanie tym środkiem transportu może być mocno utrudnione. Wszystko przez prace remontowe prowadzone na torowisku. Główne roboty będą odbywały się na skrzyżowaniu al. Jana Pawła i ul. Broniewskiego. Składy nie będą tamtędy w ogóle kursowały. Na szczęście krzyżówka pozostanie przejezdna dla kierowców.

Roboty tramwajarze rozpoczęli o północy z piątku na sobotę. Prace mają potrwać do godz. 4 rano w poniedziałek 10 maja. Będą podzielone na dwa etapy - sobotni i niedzielny. 

W sobotę, robotnicy zamierzają zwężać fragment jezdni ul. Ks. Popiełuszki i al. Jana Pawła II do jednego pasa. Wyłączone z ruchu zostaną dwa skrajne lewe pasy jezdni w stronę ronda „Radosława”. Dodatkowo na ul. Broniewskiego na jezdni do skrętu w al. Jana Pawła II zostanie wygrodzony prawy pas. 

Remont torowiska etap 1
Autor: Infoulice.um.warszawa.pl

W niedzielę, podczas drugiego etapu tramwajarze chcą wyłączyć ruch na prawym pasie jezdni ul. Ks. Popiełuszki na wysokości pl. Grunwaldzkiego. Na środkowym pasie zostanie wprowadzony nakaz skrętu w prawo w ul. Broniewskiego. Z ruchu zostaną wyłączone także dwa skrajne pasy al. Jana Pawła II w stronę ronda „Radosława”. Na ul. Broniewskiego na jezdni do skrętu w al. Jana Pawła II, wygrodzony zostanie lewy pas. 

Remont torowiska etap 2
Autor: infoulice.um.warszawa.pl

W każdym z etapów robót, przejazd samochodów w stronę ronda „Radosława” będzie możliwy jednym pasem ruchu. W poniedziałek rano zostanie przywrócona pierwotna organizacja ruchu. W kolejny weekend, czyli 15-16 maja prace prowadzone mają być według tej samej organizacji. 

Remont spowoduje duże zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Swoje trasy zmienią linie tramwajowe 22, 23, 33, 36

Zmiany w komunikacji miejskiej

Tramwaje nr 22 zostaną skierowane na trasę objazdową ulicami: al. Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – Marymoncka, do pętli AWF. Tramwaje nr 23 pojadą objazdem przez ulice Powstańców Śląskich – al. Reymonta – Broniewskiego – Wólczyńska – Nocznickiego do pętli Metro Młociny. Tramwaje linii 33 pojadą trasą: al. Jana Pawła II - Popiełuszki - Słowackiego do przystanku Metro Marymont. Linia turystyczna nr 36 zostanie skierowana na trasę objazdową Mickiewicza – pl. Wilsona – Mickiewicza – Marymont-Potok. 

Zawieszone linie

Zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych 28 i 35. Uruchomione zostaną linie zastępcze: tramwajowa 75 na trasie: Wyścigi – Puławska – pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – rondo Zgrupowania AK “Radosław” – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska –  Dw. Wschodni (Kijowska) i autobusowa Z-3:  Rondo „Radosława” – al. Jana Pawła II – Broniewskiego – al. Reymonta – Conrada. 

Impreza pod domem Kaczyńskiego. Hałas do nocy na Żoliborzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE