Zostawił 6 kotów w mieszkaniu i wyszedł. Zwłoki zwierząt rozkładały się do miesięcy

i

Autor: Pixabay Zostawił 6 kotów w mieszkaniu i wyszedł. Zwłoki zwierząt rozkładały się do miesięcy

Umierały w męczarniach

Zostawił 6 kotów w mieszkaniu i wyszedł. Zwłoki zwierząt rozkładały się do miesięcy

2023-10-03 16:50

Wstrząsające odkrycie w Radomiu. 44-latek w wynajmowanym mieszkaniu zostawił sześć kotów bez opieki i żywności. Rozkładające się zwłoki zwierząt odkryto dopiero po 9 miesiącach. Prokuratura skierowała do sądu w Radomiu akt oskarżenia dotyczący znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami.

Horror w Radomiu. Zwłoki kotów rozkładały się w mieszkaniu

W czerwcu odór wydobywający się z jednego z mieszkań w kamienicy przy ul. Moniuszki w Radomiu zaniepokoił sąsiadów. Po wezwaniu służb i wejściu do środka okazało się, że w mieszkaniu są rozkładające się ciała sześciu kotów.

Śledczy ustalili, że wynajmujący mieszkanie mężczyzna przez dziewięć miesięcy nie pojawiał się w domu, w którym zostawił koty! Z opinii lekarza weterynarii wynikało, że koty przez długi czas były pozbawione należytej opieki, pożywienia i świeżego powietrza, co ostatecznie doprowadziło do ich zgonu.

Właściciel kotów odpowie za ich śmierć

Jak poinformowała we wtorek, 3 października, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu prok. Agnieszka Borkowska, mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad sześcioma kotami. - 44-latek zostawił zwierzęta w niewłaściwych warunkach bytowania poprzez ich uwięzienie w mieszkaniu przy braku wentylacji, systematycznej opieki, bez dostępu do pokarmu oraz wody - przekazała prokurator w rozmowie z PAP. Zarzut dotyczy okresu od września 2022 r. do czerwca 2023 r. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Czy rozponasz zwierzęta po łapach? Quiz na spostrzegawczość

Pytanie 1 z 10
Jakie zwierzę ma taką łapę?
lew
Źródło: Zostawił 6 kotów w mieszkaniu i wyszedł. Zwłoki zwierząt rozkładały się do miesięcy