Zostawili 83-latkę w aucie i poszli na zakupy. Policjanci znaleźli wyziębioną seniorkę w rowie

i

Autor: KPP w Płońsku Zostawili 83-latkę w aucie i poszli na zakupy. Policjanci znaleźli wyziębioną seniorkę w rowie

Dramatyczna akcja ratunkowa

Zostawili 83-latkę w aucie i poszli na zakupy. Policjanci znaleźli wyziębioną seniorkę w rowie

2023-09-23 8:05

Dramatyczna akcja ratunkowa pod Płońskiem. Bliscy zostawili 83-letnią kobietę z demencją w aucie,a sami poszli na zakupy. Gdy wrócili, seniorki już nie było. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach policjanci znaleźli schorowaną kobietę w wypełnionym wodą przydrożnym rowie. Była przemoczona i wyziębiona. Karetka pogotowia zabrała ją do szpitala.

Poszukiwania zaginionej seniorki

Był już wieczór, 21 września, gdy płońscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zginięciu 83-letniej mieszkanki Warszawy. - Seniorka wraz z rodziną przyjechała w okolice Płońska na kilkudniowy wypoczynek. W czasie, gdy jej bliscy robili zakupy w jednym z supermarketów, 83-latka została w samochodzie na parkingu. Po wyjściu ze sklepu rodzina zorientowała się, że starszej pani, która cierpi na demencję, nie ma w pojeździe - przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z płońskiej policji.

Mundurowi natychmiast ruszyli na poszukiwania. Kilkudziesięciu policjantów służby prewencyjnej i kryminalnej sprawdzało ulica po ulicy teren miasta. Funkcjonariusze przeczesywali zaułki, wszystkie parki i zarośla.

Szczęśliwy finał poszukiwań 83-latki

Po kilku godzinach poszukiwań policjanci odnaleźli starszą kobietę na obrzeżach miasta. Leżała w głębokim, porośniętym wysoką trawą i wypełnionym wodą przydrożnym rowie. - Seniorka była cała przemoczona i wyziębiona. Nie była w stanie samodzielnie się podnieść, miała problem z mówieniem i nie miała świadomości, gdzie się znajduje. Policjanci wydostali 83-latkę z rowu, udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej, okryli kocem termicznym i powiadomili służby medyczne - poinformowała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Starsza kobieta została zabrana karetkę pogotowia do szpitala na badania.

Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w poszukiwaniach osób zaginionych?