SZOKUJĄCE DONIESIENIA

Na pole borówek spadł samolot. Jedna osoba nie żyje. Głos w sprawie zabrała prokuratura

2023-09-22 13:32

Dramatyczny wypadek. Chwilę przed godziną 18 we wtorek, 19 września w Brzeskiej Woli doszło do koszmaru. Na polu borówek rozbiła się awionetka, którą podróżował 55-letni pilot. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Teraz, kilka dni po wypadku, głos w sprawie zabrała prokuratura. Znamy przyczynę śmierci mężczyzny.

Brzeska Wola. Koszmarny wypadek awionetki. Mały samolot spadł na pole borówek

Do koszmarnego zdarzenia doszło we wtorek, 19 września, około godziny 17:40 w Brzeskiej Woli w powiecie białobrzeskim. – Awionetka spadła na pole z uprawą borówek. Samolotem leciał tyko pilot w wieku 55 lat – przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową asp. Marcin Sawicki z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Pilot był reanimowany. Przetransportowano go do szpitala w Radomiu, gdzie po kilku godzinach zmarł. Zaplanowano sekcję zwłok 55-latka. Ta, odbyła się w ostatnim czasie i wykazała, iż przyczyną zgonu były urazy typowe dla wypadku komunikacyjnego.

Pobrana została także krew do badań toksykologicznych. Na wyniki musimy jeszcze poczekać – zaznaczyła prok. Agnieszka Borkowska z radomskiej prokuratury.

Śledczy czekają teraz na ekspertyzę Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, która ustala przyczynę katastrofy.

Sonda
Boisz się latać samolotem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany