Zwłoki 21-letniego Filipa leżały w krzakach. Prokuratura otrzymała wyniki badań toksykologicznych

i

Autor: Shutterstock; KMP w Radomiu Zwłoki 21-letniego Filipa leżały w krzakach. Prokuratura otrzymała wyniki badań toksykologicznych

JAKA BYŁA PRZYCZYNA ZGONU?

Zwłoki 21-letniego Filipa leżały w krzakach. Prokuratura otrzymała wstępne wyniki badań toksykologicznych

2023-02-07 12:31

W zeszłym roku, 21 listopada, zaginął 21-letni Filip. Kilka dni później jego ciało odnaleziono w zaroślach na Godowie w Radomiu. Na ciele chłopaka nie ujawniono żadnych obrażeń, które świadczyłyby o udziale osób trzecich. Prokuratura otrzymała w ostatnim czasie wyniki badań toksykologicznych 21-latka. Co było przyczyną śmierci?

Radom. W zaroślach leżały zwłoki 21-letniego Filipa. Co było przyczyną śmierci?

Filip wyszedł z domu po godzinie 3 nad ranem w poniedziałek, 21 listopada. Chłopak nie nawiązywał żadnego kontaktu ze swoją rodziną. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Po dziewięciu dniach, 30 listopada, zwłoki chłopaka zostały odnalezione w krzakach na Godowie w Radomiu.

Na ciele chłopaka nie ujawniono obrażeń, które mogłyby świadczyć o udziale osób trzecich – powiedziała prok. Agnieszka Borkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Prokuratura otrzymała wstępne wyniki badań toksykologicznych 21-latka. Obraz sekcyjny nie dał bezpośredniej odpowiedzi, co było powodem zgonu chłopaka. Zlecono wykonanie badań histopatologicznych i toksykologicznych.

W organizmie chłopaka ujawniono substancję chemiczną. Biegły patomorfolog wypowie się, czy ta substancja miała wpływ na zgon mężczyzny. Pełne wyniki badań będziemy mieć w następnym tygodniu – dodała w rozmowie z „SE” prok. Borkowska.

Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w poszukiwaniach osób zaginionych?

Komu służy obecna polityka antynarkotykowa w Polsce? Czy legalizacja marihuany to niedaleka przyszłość?

Posłuchaj przełamującej tabu rozmowy o nielegalnych substancjach!

Listen on Spreaker.