59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Kto wystąpi?

2022-05-20 15:55
Festiwal w Opolu
Autor: Tadeusz Wypych/REPORTER

59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu 2022 odbędzie się w dniach 17-20 czerwca. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na tę wyjątkową imprezę muzyczną. Po raz pierwszy, od dwóch lat, wydarzenie odbędzie się bez obostrzeń covidowych. Kto wystąpi na tegorocznym festiwalu w Opolu?

Lato coraz bliżej, co oznacza początek sezonu muzycznych festiwali. Już w drugiej połowie czerwca rozpocznie się 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Wydarzenie co roku gromadzi na jednej scenie największe gwiazdy polskiej muzyki. 20 maja ruszyła sprzedaż biletów.

  • Cena wejścia na jeden dzień festiwalu od piątku do niedzieli to 100 zł.
  • Bilet na koncert poniedziałkowy będzie można nabyć za jedyne 20 zł.

Wejściówki można kupić na oficjalnej stronie internetowej Telewizji Polskiej. Wydarzenie relacjonowane będzie na antenie TVP w dniach 17-20 czerwca. Kogo usłyszymy na festiwalu w Opolu?

Kto wystąpi na festiwalu w Opolu?

Organizator poinformował, że na scenie w Opolu wystąpią m.in. Golec uOrkiestra, Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk, Piersi, Maryla Rodowicz, Sławomir, Helena Vondrackova, Zakopower i Natalia Zastępa. Resztę artystów poznamy wkrótce.

Festiwal w Opolu 2022 rozpocznie się koncertem "Od Opola do Opola - Wielkie Gwiazdy! Legendarne przeboje!", a następnie usłyszymy "Folkowe Opole". W sobotę odbędą się trzy koncerty: "Premiery", jubileuszowy występ Justyny Steczkowskiej "Dziewczyna szamana" i "Debiuty". Następnego dnia, w niedzielę zaplanowane są dwa koncerty: 70-lecie TVP "Tych lat nie odda nikt" i "To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje". Ostatniego dnia imprezy, na scenie prezentowana będzie muzyka alternatywna.

W tym roku TVP przygotowało fanom festiwalu w Opolu wyjątkową niespodziankę. Będzie to możliwość spotkania gwiazd na żywo w formule MEET&GREET. Na tę chwilę wiadomo, że taka opcja na pewno będzie dostępna dla fanów Justyny Steczkowskiej, która w sobotę na opolskiej scenie zagra specjalny jubileuszowy koncert.

Zobacz w galerii gwiazdy, które wystąpią na 59. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Festiwal w Opolu w czasach KORONAWIRUSA: Tego NIE ZOBACZYCIE w TELEWIZJI. Vlog Ewy Wąsikowskiej
Sonda
Będziesz oglądać Festiwal w Opolu 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE