Nie żyje Zofia Bielewicz

i

Autor: Facebook Teatr Kochanowskiego w Opolu Nie żyje Zofia Bielewicz

Aktorka "Świata według Kiepskich" nie żyje. Straszne, co się dzieje z gwiazdami serialu

2021-09-19 20:45

"Świat według Kiepskich" dla wielu ma rangę kultowego serialu. Przez lata emisji widzowie pokochali Ferdka, Paździocha czy Boczka. Niestety, wielu aktorów związanych z tą produkcją odeszło. Tym razem żegnamy wybitną aktorkę Zofię Bielewicz. Artystka zmarła w wieku 93 lat. Jeszcze niedawno była w świetnej formie. Zobaczcie, jaką rolą zasłynęła w hicie Polsatu i nie tylko.

"Świat według Kiepskich" od lat bawi Polaków niepowtarzalnym humorem. Tym razem jednak nie ma powodów do radości. Teatr Kochanowskiego w Opolu przekazał informację o śmierci Zofii Bielewicz. Artystka miała 93 lata, a widzowie Polsatu mogą ją kojarzyć między innymi z roli Malinowskiej w „Świecie według Kiepskich”. - Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru – czytamy na fanpage’u teatru. To już 9 osoba w tym roku, która zmarła, a w przeszłości była związana z popularnym sitcomem. Czyżby nad "Światem według Kiepskich" ciążyła klątwa? Patrząc na zasmucająco długa listę nazwisk aktorów, którzy grali w serialu i odeszli, można odnieść takie wrażenie. Łącznie zmarło 58 artystów, których mogliśmy oglądać w sitcomie. Tylko w tym roku pożegnaliśmy Ryszarda Kotysa, czyli Paździocha, czy Dariusza Gnatowskiego, wcielającego się w rolę Boczka. Wcześniej, w 2016 roku, zmarł aktor grający listonosza Edzia, Bohdan Smoleń.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć aktorów "Świata według Kiepskich", którzy odeszli

Sonda
Lubisz "Świat według Kiepskich"?

Zmarły także osoby występujące gościnnie, jak Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk czy Witold Pyrkosz. Każda ze śmierci to ogromna strata, a patrząc na to, ilu aktorów "Świata według Kiepskich" zmarło, można się przerazić. Zofia Bielewicz pojawiła się również epizodycznie w serialu "Pierwsza miłość". W czasie Powstania Warszawskiego w 1944 r. brała udział w koncertach słowa i muzyki polskiej dla powstańców, dzieci, dla społeczności dzielnicy Żoliborz, w szpitalach.

ZOBACZ: Niepublikowane dotąd ŚLUBNE zdjęcia Krzysztofa Krawczyka. Tak się bawił na weselu

Nasi Partnerzy polecają