Barbara Krafftówna i jej pogrzeb. Wiemy, gdzie zostanie pochowana

2022-01-26 5:35
Krafftówna spocznie obok pierwszego męża
Autor: Akpa/Marek Kudelski Krafftówna spocznie obok pierwszego męża

W niedzielę 23 stycznia Barbara Krafftówna (†93 l.) odeszła do wieczności. Gwiazda estrady do końca swoich dni tryskała poczuciem humoru, które udzielało się natychmiast wszystkim, którzy spotykali ją na swej drodze. Jednak wielokrotnie mimo uśmiechu na twarzy w sercu artystki rozgrywały się dramaty. Szczególnie, kiedy traciła najważniejszych mężczyzn swojego życia, dwóch mężów i syna. Aktorka niebawem spocznie na warszawskich Starych Powązkach obok swojej pierwszej miłości, męża Michała Gazdy (†42 l.) i syna Piotra (†54 l.).

Błędne byłoby stwierdzenie, że Barbara Krafftówna nie miała szczęścia w miłości. Wybitna aktorka dwukrotnie wychodziła za mąż za każdym razem kierując się wielkim uczuciem. Najwyraźniej rodzinne szczęście nie było jej pisane i nie układało się tak wspaniale jak kariera. Pierwszy mąż aktorki Michał Gazda zginął 6 listopada 1969 w wypadku samochodowym. Jadąc samochodem przez most Gdański w Warszawie doznał zawału serca. - W progu stał oficer. Powiedział, że Michał nie żyje. Prowadził auto i na moście Gdańskim dostał zawału serca. Rzuciłam się na tego milicjanta i zaczęłam go bić w klatkę piersiową. Zareagowałam tylko ruchem, bezdźwięcznie - wspominała Krafftówna dzień, w którym straciła małżonka, którego ciało złożono do grobu na Starych Powązkach. Niebawem aktorka spocznie tuż obok niego. - Basię pochowają razem z pierwszym mężem na Powązkach - zdradziła „Super Expressowi” osoba z otoczenia artystki. Drugi mąż gwiazdy, Arnold Seidner, dyrektor międzynarodowego instytutu do spraw emigrantów w San Francisco także zmarł w wyniku zawału serca, zaledwie pół roku po ślubie z Krafftówną. Ciosem dla aktorki była też przedwczesna śmierć jej jedynego syna Piotra w 2009 roku.

                

Sonda
Oglądałeś/aś filmy z Barbarą Krafftówną?
Niezapomniani - ofiary wypadków samochodowych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE