Brat Natalii Kukulskiej w żałobie. Gwiazda "Mazowsza" zmarła w zapomnieniu

2023-09-25 16:35

Halina Ossowska-Borys (+87 l.), która nazywana była "Lalą", przed laty występowała w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze". Odwiedzając Powązki Wojskowe w Warszawie natrafiliśmy na jej świeży grób. Niestety nikt nie informował o jej śmierci, chociaż zmarła już prawie miesiąc temu. Była ona babcią Piotra "Pikeja", Kukulskiego, przyrodniego brata Natalii Kukulskiej.

To właśnie Halina Ossowska-Borys śpiewała znaną piosenkę zespołu "Mazowsza" pt. "Dwa serduszka", którą Joanna Kulig wykonywała w filmie "Zimna wojna". Niedawno zmarła artystka zasłynęła także jako jedna ze współzałożycielek dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Varsovia” zwanego "Mini Mazowszem". Jej córką jest znana piosenkarka Monika Borys (58 l.), której mężem był Jarosław Kukulski (+66 l.). Para, która rozwiodła się w 2003 roku, miała ze sobą syna Piotra Kukulskiego (34 l.). Przyrodni brat Natalii Kukulskiej (47 l.) jest znanym raperem o pseudonimie Pikej.

Halina Ossowska-Borys pochowana jest tuż obok Janusza Weissa (+74 l.) w nowej Alei Zasłużonych. Na grobie artystki "Mazowsza" oprócz wieńców z pogrzebu znajdują się także jej dwa zdjęcia. Bardziej współczesne oraz te starsze, czasów, gdy występowała w słynnym zespole założonym przez Tadeusza Sygietyńskiego (+58 l.).

Co Natalia Kukulska myśli o twórczości swojego brata? Oceniła muzykę Pikeja! Jakie relacje ich łączą?

Syn Natalii Kukulskiej marzy o śpiewaniu

Anna Jantar, Natalia Kukulska, a może ktoś inny? Kto śpiewa ten przebój? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewa przebój "Puszek-okruszek"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany