Joanna Żółkowska

i

Autor: Klan - oficjalny fan page/FACEBOOK, AKPA (2) Joanna Żółkowska

Niebywałe, jak słynna Surmaczowa z Klanu wygląda po 70-tce. Joanna Żółkowska zaskakuje. WOW!

2022-05-01 7:04

Każdy, kto oglądał "Klan", doskonale ją pamięta. Legendarna pani Surmaczowa z najdłużej emitowanej polskiej telenoweli to postać, bez której serial nie byłby już taki sam. Bohaterka grana przez niepowtarzalną Joanną Żółkowską skradła serca widzów pod koniec lat 90. Dziś aktorka ma 72 lata i dwa poważne związki z mężczyznami za sobą, m.in. z bratem wicepremiera Piotra Glińskiego. Jak przez lata zmieniła się gwiazda "Klanu"? Zobacz w naszej galerii, jak słynna Surmaczowa z "Klanu" wygląda po 70-tce. Trzeba przyznać, że prezentuje się znakomicie.

Joanna Żółkowska to prawdziwa legenda serialu "Klan". Do telenoweli trafiła w pierwszych latach hitowej produkcji i z miejsca stała się ulubienicą widzów. Choć jej rola była drugoplanowa, to nie sposób było sobie wyobrazić "Klan" bez pani Surmaczowej. Joanna Żółkowska w serialu grała koleżankę Krystyny, w roli której występowała niezapomniana Agnieszka Kotulanka. Później scenarzyści połączyli ją z dr. Tadeuszem Koziełłą (w telenoweli wzięli ślub) granym przez Andrzeja Strzeleckiego. Choć widzowie kojarzą Joannę Żółkowską głównie z rolą pani Surmaczowej , to ma ona na swoim koncie wiele kreacji teatralnych, filmowych i serialowych. W ostatnich latach aktorka gościnnie pojawiała się m.in. w "Na dobre i na złe" i w "Ojcu Mateuszu". W naszej galerii można zobaczyć, jak po 70-tce wygląda Joanna Żółkowska. Mocno się zmieniła...

Joanna Żółkowska była z bratem Piotra Glińskiego

O życiu prywatnym pani Surmaczowej z "Klanu" wiele się nie mówi. Ona sama raczej nie należy do zbyt wylewnych osób. Czasem jednak uchyli rąbka tajemnicy ze swojego życia prywatnego. W wywiadzie cytowanym przez Świat seriali wyznała, że "wolność i niezależność" są jej potrzebne jak tlen -  W instytucji małżeństwa nie ma nic pożytecznego - dodała. Joanna Żółkowska nigdy nie byłą mężatką, choć ma za sobą poważne związki. W Świecie seriali czytamy, że w jej życiu liczyli się dwaj mężczyźni - Witold Holtz, z którym ma córkę Paulinę (czyli Agnieszkę Lubicz z "Klanu") i brat wicepremiera Piotra Glińskiego - reżyser Robert Glińskiego. 

- Nikt mi się nigdy nie oświadczył... Kiedyś się nawet zastanawiałam, co jest we mnie takiego, teraz tylko mnie to bawi -

Nikt mi się nigdy nie oświadczył... Kiedyś się nawet zastanawiałam, co jest we mnie takiego, teraz tylko mnie to bawi - zdobyła się na szczerość słynna pani Surmaczowa z "Klanu"

Grób Agnieszki Kotulanki. Niezapomniani