Omena Mensah, Ewa Chodakowska

i

Autor: AKPA / Baranowski Michał

Miały ważny powód

Chodakowska i Mensah zrzuciły staniki! "Dawno tak pięknego zdjęcia nie widziałam"

2022-10-31 7:30

Małgorzata Rozenek (44 l.), Ewa Chodakowska (40 l.), Omena Mensah (43 l.) i Joanna Przetakiewicz (55 l.) zachęcają do profilaktycznych badań, które mogą zapobiec rozwojowi raka piersi. Panie wzięły udział w specjalnej kampanii, w której towarzyszą im ich mężowie. Półnagimi zdjęciami chciały przyciągnąć uwagę i zapewne się udało.

W niedzielę wieczorem na Instagramie Małgorzaty Rozenek, Omeny Mensah, Joanny Przetakiewicz i Ewy Chodakowskiej pojawiły się wyjątkowe zdjęcia. Panie, za namową tej ostatniej, wzięły udział w specjalnej kampanii, która ma zachęcić do profilaktycznych badań piersi, by uniknąć rozwojów nowotworów. Gwiazdy opublikowały odważne ujęcia, by zwrócić uwagę nie tylko mediów, ale przede wszystkim internautów i internautek.

Ewa Chodakowska i Omena Mensah zrzuciły staniki. "Dotyk, który ratuje życie"

Ewa Chodakowska i Omena Mensah opublikowały na swoich social mediach zdjęcia, do których zapozowały bez staników. Nagie piersi  dotykane są przez ich mężów, co ma podkreślić rolę mężczyzn w przypadku pomocy wykrycia guzków nowotworowych w okolicach piersi.

Dotyk, który ratuj życie. Może pora, żeby rutyna samobadania piersi raz w miesiącu została zastąpiona codziennym automasażem? Może dobrym pomysłem jest zaangażowania do takiego rytuału partnera? (...) Mamy końcówkę października, ale nasza akcja #thinkpink trwa jeszcze cały listopad. Natomiast niech troska o zdrowie, badania profilaktyczne, samobadanie/masaż trwają okrągły rok - napisała Ewa Chodakowska.

Trenerka i dziennikarka nie są jedynymi, które wspierają akcję. Panie namówiły na to Małgorzatę Rozenek oraz Joannę Przetakiewicz. Choć gwiazdy nie zdecydowały się na zrzucenie staników, ich odważne zdjęcia również zostały docenione przez internautów, a co najważniejsze, spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem.

- Akcja, wobec której nie można przejść obojętnie. Czas pokonać wstyd, opanować strach i przestać odkładać siebie i swoje zdrowie na „jutro”. Brawo!

- Dziękuję, pani Joasiu. Nie tak dawno sama zostałam dotknięta tą chorobą i dziś cieszę się, że póki co zwyciężyłam. Super akcja. Tak bardzo ważna jest diagnoza postawiona w czas... Każdy dzień "później " zmniejsza szanse na cieszenie się życiem tak, jak ja to dziś robię - czytamy.

Warto pamiętać o kontrolnych badaniach.

Sonda
Czy osoby chorujące na nowotwory mogą liczyć w Polsce na wystarczającą opiekę?