Coming out aktora serialu "Wojenne dziewczyny". Daniel Dobosz jest gejem! Wiele lat udawał hetero

2024-02-12 11:05

Daniel Dobosz to kolejny polski aktor, którzy ujawnił, że jest gejem. Aktor znany m.in. z seriali "Wojenne dziewczyny" czy " Żołnierze wyklęci" zrobił coming out jako osoba LGBT na łamach magazynu Replika. Artysta wiele lat udawał, że jest osobą heteroseksualną, miał nawet narzeczoną. W końcu zdecydował się odkopać swoją "gejowską tożsamość". Kim jest Daniel Dobosz? Jego historia jest niesamowita.

Kolejny coming out aktora LGBT. Daniel Dobosz jest gejem

W Polsce cały czas niewielu jest aktorów, którzy zdecydowali się na coming out jako osoby LGBT. Pierwszym był Marek Barbasiewicz, który miał romans m.in. z tancerzem Gerardem Wilkiem. Gejem jest także Piotr Trojan, który wystąpił m.in. w filmach  "Johnny" (o ks. Janie Kaczkowskim) czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Aktor po coming oucie dostawał pogróżki. Decyzji o ujawnieniu swojej orientacji psychoseksualnej jednak nie żałuje. Teraz o tym, że jest osobą LGBT, otwarcie powiedział Daniel Dobosz, który widzom znany jest m.in. z serialu "Wojenne dziewczyny" i "Żołnierze wyklęci". Aktor długo udawał, że jest osobą hetero. - Swoją gejowską tożsamość zakopałem głęboko i na długie lata. Nawet, gdy ktoś mi coś sugerował, twardo stałem na stanowisku, że jestem hetero i f**k off! Bardzo w tę swoją heteryckość wierzyłem. W styczniu skończyłem 38 lat, a pierwszy raz wylądowałem w łóżku z facetem po trzydziestce. Wcześniej przez wiele lat byłem w relacji z kobietą, byłem nawet narzeczonym. Byłem kochany, szczęśliwy i spełniony. Tak wówczas myślałem, że się czuję. Bo moja głowa, moje ciało i moje emocje to były trzy osobne, nieskalibrowane byty. Trochę czasu minęło zanim się zestroiłem, zanim dotarło do mnie, że cały czas spełniałem czyjeś oczekiwania i wyobrażenia na temat mojej osoby, że byłem zadowalaczem, że to była moja strategia przetrwania, że to szczęście i ten rodzaj spełnienia nie są moje, że kłamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą, że jestem hetero, że chcę założyć rodzinę, że chcę mieć dzieci, najlepiej troje i że dom z ogrodem na kredyt. Chciałem być tylko akceptowany i lubiany, więc robiłem to, co ktoś chciał zobaczyć, bo bycie homo w tym kraju, w robotniczej rodzinie, gdzie słowa "p**ł", "p****a", "pedofil" i "zboczeniec" traktowane są jako wyrazy bliskoznaczne, nie jest szczęśliwym losem na loterii, no sorry, ale taki mamy klimat. Ale żeglując do kropki, starałem się spełnić przede wszystkim wyobrażenie mojej mamy na temat jej syna i tego, jak ma wyglądać jego życie. Mój brat zginął w wypadku samochodowym, więc ciężar oczekiwań był spory. Tak żyłem i nawet się w tym jakoś realizowałem - wyznał w poruszającym wywiadzie z Repliką Daniel Dobosz. 

Kim jest Daniel Dobosz? Ma na koncie wiele ról

Aktor na swoim koncie ma sporo ról w różnych produkcjach. Kim jest Daniel Dobosz? 38-letni artysta - zanim zdecydował się na coming out - ukończył wydział aktorski na słynnej PWST w Krakowie. Jak podaje filmpolski.pl, Daniel Dobosz w 2018 roku otrzymał nagrodę zespołową dla twórców spektaklu "Kowboje" z Teatru im. Osterwy w Lublinie na 18. Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. Cztery lata później wywalczył z kolei Nagrodę im. Ignacego Lewandowskiego za rolę epizodyczną w spektaklu "Śnieg" będącego koprodukcją Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, Teatru Studio w Warszawie oraz Teatru Śląskiego w Katowicach. Miało to miejsce na 62. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Daniel Dobosz grał także w serialach (m.in. wspomniane "Wojenne dziewczyny" i "Żołnierze wyklęci"), a także w filmach ("Córki dancingu", "Podglądacz"). Prywatnie Daniel Dobosz ma uroczego pieska o imieniu Bajzel, którego pokazuje czasem w mediach społecznościowych. 

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia Daniela Dobosza

Sonda
Czy osoby LGBT w Polsce są dyskryminowane?
Groby ofiar okrutnych zbrodni. Maturzysta, zakochana para i aktor gej | Niezapomniani
Listen on Spreaker.