Joanna Drozda

i

Autor: Piotr Podlewski/AKPA

Szczere słowa

Córka Tadeusza Drozdy nie chce być hetero. Kobieta zdradziła swoją orientację

2022-12-11 16:25

Joanna Drozda to córka jednego z najsłynniejszych polskich satyryków, Tadeusza Drozdy. Kobieta na łamach miesięcznika "Replika" zdobyła się na bardzo szczere wyznanie i przyznała, że jest panseksualna. Jak sama powiedziała, poznanie własnej orientacji seksualne zajęło jej wiele czasu i odkryła ją dopiero kilka lat temu.

Córka znanego satyryka szczerze o swojej orientacji

Joanna Drozda to córka Tadeusza Drozd. Jest między innymi aktorką filmową i teatralną, a także reżyserką. Przez wiele lat związana była z Teatrem Stary w Krakowie, a potem przeniosła się do warszawskiego Teatru Dramatycznego. Joanna Drozda w swoim jednym z ostatnich wywiadów przyznała się, że jest panseksualna. W rozmowie z "Repliką" powiedziała, że zorientowała się o tym dopiero siedem lat temu. - Gdy 7 lat temu zaczęliśmy wystawiać "Exstravaganzę" – a jest to spektakl robiony w większości przez osoby nieheteronormatywne, okazało się, że niemówienie o sobie, niedoprecyzowywanie orientacji i seksualności to jest unik, że ludzie tak robią ze strachu. (…) Dotarła do mnie groza tej sytuacji, powiedziałam im: "To jest okropne! Wy macie łatwo, po prostu jesteście gejami czy pedałami, w zależności od tego, jak kto chce siebie nazywać, a mnie mają za hetero, że jestem jakimś nudnym straightem, bez sensu - powiedziała Joanna Drozda. 

Zobacz także: Marta Manowska zmieniła fryzurę! Po jej blondzie nie ma śladu. Teraz ma "anielski kolor włosów"

Czy jest panseksualizm? 

Jest to seksualny, romantyczny lub emocjonalny pociąg do osób niezależnie od ich płci lub tożsamości płciowej. - Osoby panseksualne mogą określać siebie jako osoby „ślepe na płeć”(ang.) (ang. gender-blind), zapewniając, że kwestie płci kulturowej i płci nie są czynnikami wpływającymi na ich romantyczny lub seksualny pociąg do innych - podaje Wikipedia. 

Joanna Drozda

i

Autor: AKPA Joanna Drozda
Wigilia w bydgoskim Starym Fordonie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany