Lara Gessler i Aleksandra Domańska

i

Autor: BBC Lara Gessler i Aleksandra Domańska

Domańska została prawą ręką... Gessler! Dla gotowania porzuci aktorstwo?

2019-03-13 12:31

Kto by pomyślał, że znajomość z programu "Ameryka Express" przetrwa także poza programem. Aleksandra Domańska została prawą ręką... Lary Gessler! Aktorka pod czujnym okiem restauratorki zaangażowała się w pracę kuchni, począwszy od tzw. zmywaka, a skończywszy na przygotowaniu dań ze specjalnego, opracowanego przez Larę menu!

Gordon Ramsay - chyba najbardziej znany kucharz świata rusza z nowym programem. 13 marca o godz. 21:55 na BBC Lifestyle zadebiutuje „Gordon Ramsay: 24 godziny w piekle”. Ramsey powraca w poszukiwaniu zaniedbanych restauracji, wymagających renowacji, odświeżenia listy dań, a czasami gruntownych rewolucji. Gordon próbuje przywrócić czasy świetności upadającym lokalom, jednak ma na to tylko 24 godziny! 

Telewizja BBC Lifestyle postanowiła sprawdzić, czy doba to rzeczywiście wystarczająco dużo czasu na dokonanie kulinarnej rewolucji. W ramach specjalnej akcji #24hGordonChallenge Aleksandra Domańska zgodziła się przyjąć wyzwanie, a tym samym przejść prawdziwy kulinarny chrzest bojowy! Aktorka na jeden dzień stała się prawą ręką Lary Gessler. Pod jej czujnym okiem zaangażowała się w pracę kuchni, począwszy od tzw. zmywaka, a skończywszy na przygotowaniu dań ze specjalnego, opracowanego przez Larę na potrzeby akcji, menu!

- Uwielbiam eksperymentować w kuchni, co odnosi się zarówno do poszukiwania nowych smaków, jak również wychodzenia ze strefy komfortu i otwierania się na nowe doświadczenia. #24hGordonChallenge to akcja, która łączy w sobie te wszystkie zmienne, stąd propozycję udziału w niej przyjęłam bez zastanowienia. Cieszę się również z tego, że to właśnie Ola, którą prywatnie bardzo lubię i o której wiem, że jest ciekawa kuchni, będzie dziś moim uczniem. Możecie zatem być pewni, że będzie to zarówno dla niej, jak i dla mnie najprawdziwsze kulinarne wyzwanie. Z drugiej zaś strony traktuję to wyzwanie również jako szansę do tego, aby pokazać za sprawą naszych social mediów wszystkim widzom, jak wygląda praca na kuchni, jak bardzo jest wielowymiarowa, nieprzewidywalna i jak wiele zaangażowania oraz serca trzeba w nią włożyć, abyście mogli cieszyć się przyjemnością kosztowania dobrych dań w Waszych ulubionych restauracjach. – powiedziała Gessler.

- Myślałam, że moje aktorskie zdolności bardziej mi dziś posłużą, ale szybko przekonałam się, że to był błąd. Lara jest absolutną profesjonalistką, stąd poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko i nie ma miejsca na uniki. Na początku dnia przeszłam szybkie przeszkolenie z podstawowych zasad, do jakich należy stosować się podczas pracy na kuchni. Jestem ambitna i staram się nadążać za oczekiwaniami mojego szefa kuchni. To dla mnie naprawdę bardzo fajne wyzwanie i kto wie - może po dzisiejszym dniu przestanę omijać kuchnię w domu szerokim łukiem – komentuje Aleksandra Domańska.

11 marca w ramach #24hGordonChallenge Aleksandra Domańska i Lara Gessler przez cały dzień przygotowywały dla gości restauracji specjalne menu, w ramach którego serwują śniadanie, lunch i podwieczorek.